Созопол с класика срещу Черноморец (РЕПОРТАЖ)

0

Созопол победи Черноморец в контролна среща. На стадиона в кв. „Акациите“, „небесносините“ се наложиха с 3:0. Въпреки поражението, „акулите“ показаха много стойностна игра. Бургазлии не пуснаха гол през първото полувреме срещу представителя на Втора лига, а същевременно организираха и няколко много добри контраатаки.

Очаквано двубоят започна с натиск на гостите. Още в началните секунди, „сините“ трябваше да чистят от голлинията. Домакините отговориха с хубав удар от дистанция на Жулиен Парушев, уловен от вратаря. Далечен изстрел на Стефан Трайков пък мина до гредата. В последните 5 минути на полувремето, Созопол пропусна 3 отлични възможности да поведе. Габриел до Кармо не успя да реализира от непосредствена близост, а удари на Теодор Стефанов и Кристиян Пешов срещнаха напречната греда.

5 минути след началото втората част, Джейхан Зайденов откри за Созопол с хубав удар извън наказателното поле. Малко по-късно голмайсторът получи директен червен картон за реплики към главния съдия Стефан Павлов. На негово място обаче влезе друг футболист на „небесносините“ и численото равенство на терена се запази. В 70-ата минута Жил Лоусън отбеляза хубаво попадение с премерен удар. В 83-ата минута пък каращият проби Радостин Нгуен оформи класиката с прецизен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата.

Състав на Черноморец: Тотев, Ненов, Велиев, Г. Тузаков, Георгиев, Николов, Иванов, Ж. Парушев, Тодоров, Трайков, Кънчев

Резерви: Желев, Янев, П. Парушев, Неделчев, Ралев

Състав на Созопол: Бояджиев, Кюмюрджиев, Пенев, Стоянов, Мантаров, Баев, Мустафа, Стефанов, Пешов, Радев, До Кармо

Резерви: Колев, Ангелов, Газиев, Грозданов, Нгуен, Зайденов, Кейта, Лоусън

KotaSport TV: Черноморец – Созопол 0:3 (ЗАПИС)

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]