Созопол се препъна в Царско село

0

Созопол загуби първия си официален мач за 2017 г. „Небесносините“ отстъпиха при визитата си на Царско

[sociallocker id=5830]

село с минималното 0:1. Двубоят бе XIX кръг на Втора професионална лига. Единственото попадение в срещата падна 5 минути преди края на първото полувреме. Втората част премина изцяло под диктовката на гостите, но куп пропуски ги лишиха поне от точка. От удобни позиции пропуснаха да се разпишат на два пъти Стоян Мантаров, а също така Деян Христов и Борислав Борисов.

„Момчетата се вложиха. Много искахме да победим. Домакините бяха изключително силно мотивирани, тъй като се борят за оцеляването си. Получи се повече битка, отколкото двубой с футболни достойнства. Направихме една грешка в защита и позволихме на съперника да отбележи. Ние пък не успяхме да се възползваме от нашите възможности. Заслужена победа на Царско село. Честитя им успеха. Ние ще направим съответните изводи. Още в следващия двубой трябва да излезем и да спечелим трите точки, които днес загубихме. Отлично съдийство. Условията за игра бяха перфектни. Няма какво да повлияе тази загуба за предстоящото регионално дерби. Всички сме разочаровани, футболистите най-много. Но вдигаме главите и от вторник започваме подготовката за мача с Несебър“, коментира за KotaSport.com наставникът на Созопол Румен Димов.

Състав на Созопол: Мартин Теменлиев, Ангел Делчев, Деян Христов, Иван Янчев, Кристиян Пешов, Кристиян Тафраджийски, Любомир Илиев, Мартин Сечков, Станимир Баев, Стоян Мантаров, Якуб Идризов

Резерви: Свилен Нотев, Борислав Борисов, Диан Хаджиев, Мехмедали Мехмедали, Михаил Георгиев, Мустафа Мустафа, Станимир Митев