Созопол се опъна на Славия, но загуби

0

Созопол загуби първата си контрола от подготвителния лагер в Благоевград. „Небесносините“ отстъпиха с минималното 0:1 на елитния Славия. Единственото попадение падна в 34-ата минута и бе дело на Йомов. Проверката се игра в Разлог. Възпитаниците на Румен Димов имаха няколко възможности да стигнат поне до равенството, от които обаче не успяха да се възползват. В 66-ата минута пък по един състезател от двата отбора бяха отстранени за спречкване помежду им – Димитров от Славия и Диян Лефтеров от Созопол. Почивка получиха петима от Созопол – Иванов, Мустафа, Тафраджийски, Пенев и Димов.

„Много добра игра от наша страна. Физически стояхме добре. Противодействахме успешно на съперника, владеехме топката. В отделните линии също стояхме много добре. Имахме 2-3 положения да отбележим, които за съжаление не материализирахме“, коментира за KotaSport.com наставникът на Созопол Румен Димов.

Състав на Созопол:Теменлиев, Стоянов, Сечков, Андреев, Янчев, Лефтеров, Баев, Георгиев, Хаджиев, До Кармо, Радев

Резерви: Нотев, Мантаров, Каймакански, Зайденов, Мехмедали, Петров, Пешов