Созопол превзе „Армията“

0
-
-

Созопол победи ЦСКА-София 2 в мач от XVI кръг на Втора професионална лига. „Небесносините“ се наложиха с 1:0 при визитата си на стадион „Българска армия“. По този начин морският тим си върна за загубата в I кръг, когато отстъпи на същия съперник у дома с 0:2. Днешният успех позволи на възпитаниците на Румен Димов да се изкачат на третото място във временното класиране.

Началото на двубоя бе равностойно, без сериозни опасности и пред двете врати. В 23-ата минута Кристиян Тафраджийски направи отличен индивидуален пробив и прати топката в мрежата на „армейците“ за 0:1. Малко след като измина половин час игра, Лясков получи контузия и бе принудително заменен от Мартин Симеонов. В 36-ата минута главният арбитър отсъди дузпа в полза на столичани. Ударът на Георги Минчев от бялата точка обаче не бе точен и „небесносините“ съхраниха преднината си.

Втората част започна с натиск на „червения“ дубъл. Още в началото Головодов бе изведен на чиста позиция, но ударът му мина над вратата. Удар на Стойчо Атанасов пък бе продължен от Минчев, но топката премина на сантиметри от гредата. В заключителните минути на срещата Мартин Теменлиев с две чудесни спасявания отчая съперниковите футболисти и подпечата победата на Созопол.

Състав на ЦСКА-София 2: Анатолий Господинов, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Петър Витанов, Лазар Марин, Красимир Станоев, Ангел Лясков, Тонислав Йорданов, Павел Головодов, Георги Минчев, Александър Георгиев

Резерви: Слави Петров, Мартин Симеонов, Марчело Тенев, Добромир Бонев, Михаил Кулов, Николай Янков, Георги Търтов

Състав на Созопол: Мартин Теменлиев, Георги Хашев, Иван Янчев, Борислав Борисов, Кристиян Пешов, Кристиян Тафраджийски, Мирослав Радев, Петко Ганев, Станимир Митев, Стоян Мантаров, Якуб Идризов

Резерви: Свилен Нотев, Ангел Делчев, Деян Христов, Мехмедали Мехмедали, Михаил Георгиев, Мустафа Мустафа, Христо Каймакански