Созопол обърна Карнобат

0

Созопол победи Карнобат в контролна среща. Двубоят се игра на стадион „Арена Созопол”. Гостите откриха резултата в края на първото полувреме, но с  два гола на Мустафа през втората част, Созопол стигна до успеха.

Домакините натиснаха още с първия съдийски сигнал и започнаха да създават положение след положение. Два удара в началните минути преминаха встрани от вратата. Гостите пък имаха претенции за дузпа, за нарушение срещу Петър Колев, но главният арбитър не посочи бялата точка. Диян Лефтеров се озова сам срещу вратаря, но ударът му от малък ъгъл бе избит от Роман Васенев. В 24-ата минута Лефтеров намери на празна врата Мирослав Радев, последният засече на шпагат, но до дясната греда. 120 секунди по-късно двамата повториха комбинацията, като този път изстрелът по диагонал на Радев срещна лявата греда. Отново Лефтеров центрира отдясно, Иван Янчев засече с глава, но над вратата. Карнобат пък организира скоростна контра в 43-ата минута, при която Петър Колев от непосредствена близост прати топката в мрежата за 0:1.

В началните минути на втората част Кристиян Тафраджийски имаше 3 добри възможности, но не сполучи. Стоян Мантаров пък с далечен удар прати топката високо над вратата. В 58-ата Кристиян Пешов стреля технично, но топката срещна напречната греда. След дълго отсъствие заради контузия, в игра се завърна младата надежда на „небесносините“. Той престоя на терена, обаче само около 120 секунди, след което поиска смяна. Впоследствие стана ясно, че не причина затова не е възобновяване на старата контузия, а проблеми с коляното. Мустафа нанесе хубав удар от фаул, но малко над вратата. В 65-ата минута Созопол изравни. Мустафа стреля от фаул, Васенев се намеси неубедително и топката спря в мрежата му за 1:1. Малко по-късно дебют за мъжкия отбор на „небесносините“ направи малкият син на старши треньора Румен Димов – Атанас Димов. В 79-ата минута Тафраджийски пусна чудесно към Зайденов, който засече от въздуха, но до лявата греда. В 83-ата минута Атанас Димов бе съборен в наказателното поле, за което съдията отсъди дузпа. От бялата точка Мустафа Мустафа бе точен и с втория си гол в мача осъществи пълен обрат – 2:1 за Созопол.

Състав на Созопол: Теменлиев, Пенев, Митев, Андреев, Баев, Зайденов, Георгиев, Лефтеров, Янчев, Тодоров, Радев

Резерви: Сечков, Стоянов, Мустафа, Пешов, Каймакански, Мантаров, Тафраджийски, Илиев, Мехмедали, Ат. Димов