Созопол и Ботев (Гъл) не се победиха в атрактивен мач

0

Созопол и Ботев (Гълъбово) не успяха да се победят в мач от VIII кръг на Втора лига. Двата тима изиграха хубав двубой, украсен с 4 попадения за крайното 2:2.

Домакините успяха да поведат още в 9-ата минута. Антонио Георгиев върна към своя вратар, но топката мина под крака му и спря в мрежата за 1:0. Гостите отговориха в 23-ата минута. Иван Цачев се възползва от колективна грешка в защитата на Созопол и изравни. След половин час игра Ботев (Гълъбово) осъществи пълен обрат. Иван Винков направи чудесен индивидуален пробив и завърши сам за 1:2. 180 секунди преди края на полувремето Иван Янчев центрира чудесно към Кристиян Тафраджийски, който засече с глава за 2:2. През втората част нови попадения не паднаха и така съперниците си поделиха по точка.