Созопол започна сезона с инфарктна победа над Черноморец (Балчик)

0

Созопол започна новия сезон на Втора професионална лига с изключително инфарктна победа. „Небесносините“ се наложиха с 1:0 при домакинството си на Черноморец (Балчик). Двубоят се игра при сериозен зрителски интерес на стадион „Арена Созопол“, а голът на победата падна в 90-ата минута.

Созопол опита да упражни натиск още с началния съдийски сигнал. Възпитаниците на РУмен Димов, обаче трудно стигаха до опасности пред вратата на съперника. Все пак в 16-ата минута Мантаров можеше да открие, след като засече с глава центриране в наказателното поле. Вратарят на гостите, обаче улови. Малко по-късно отново той стреля опасно, но над вратата. В 35-ата минута Мартин Теменлиев показа класа, избивайки в корнер удар под гредата. В 41-ата минута Мантаров стреля над вратата. Най-чистото положение дойде минутка преди края на полувремето. Тафраджийски овладя в наказателното поле, но от чиста позиция прати топката над напречната греда.

Втората част започна с равностойна игра. Домакините тръгнаха да търсят по-настоятелно попадение, но пък гостите отговаряха с опасни контри. Опасности и за двамата вратари, обаче липсваха. Чак в 62-ата Станимир Баев опита за затрудни Християн Христов, но прати топката прави в ръцете му. Диян Лефтеров пък стреля неточно от дистанция. След тези две положения, двубоят продължи в познатото русло – Созопол упражни натиск, а Черноморец дебнеше за опасни котраатаки. Сериозни положения за гол пред Теменлиев и Христов, обаче нямаше чак до 86-ата минута. Тогава Кристиян Тафраджийски получи в наказателното поле и стреля без забавяне, но вратарят на гостите улови. Така се стигна до последната минута на редовното време. Кристиян Пешов направи чудесен индивидуален пробив, нахлу в наказателното поле и с прецизен удар отбеляза победното попадение за Созопол.