Созопол загуби гостуването си на Лудогорец 2

0

Созопол загуби от Лудогорец 2. „Небесносините“ отстъпиха при визитата си на дубъла на родния шампион с

[sociallocker id=5830]

0:2. Сред футболистите на домакините се открояваше името на Йордан Минев, който е неизменна част от първия отбор. Именно негово попадение даде аванс на „орлите“, a резервата Цвятков оформи крайния резултат. По този начин морският тим продължава да няма победа през пролетния дял от шампионата, като инкасира 2 загуби и завърши зрелищно 3:3 в дербито с Несебър. Днешният двубой бе отложен от XVIII кръг на Втора професионална лига.

Първото полувреме премина при равностойна игра. Головите положения и пред двете врати бяха сведени до минимум. Чак в края на полувремето Чунчуков опита да застраши Теменлиев, но ударът му не намери очертанията на вратата. Втората част обаче тръгна отлично за домакините. Те успяха да поведат в 54-ата минута, след точен изстрел на Йордан Минев. В следващите минути Шоколаров опита да удвои, но стреля неточно. В 78-ата домакините решиха крайния победител в мача. Влезлият 4 минути по-рано Томас Цвятков се възползва от пас на Цветелин Чунчуков и оформи крайното 2:0 за Лудогорец 2.

Състав на Лудогорец: Д. Наумов, Сл. Шоколаров, Й. Минев, Цв. Чунчуков, Ант. Георгиев, Ол. Димитров (69′ – Кр. Димитров), Кр. Григоров, Ив. Климентов – ж.к. (82′ – В. Любомиров), Пр. Петров, Св. Ковачев (74′ – Т. Цвятков – ж.к.), Ал. Василев

Резерви: В. Симеонов, Кр. Димитров, Т. Цвятков, В. Любомиров, М. Мехмед, Кр. Китов, С. Юсуфов

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Анг. Делчев, Б. Борисов, Ив. Янчев, Кр. Пешов (58′ – Д. Христов), М. Сечков, М. Мехмедали (47′ – Ст. Баев), М. Радев, М. Георгиев – ж.к. (73′ – Д. Хаджиев), Ст. Митев – ж.к., Ст. Мантаров

Резерви: Св. Нотев, Г. Петров, Д. Андреев, Д. Христов, Д. Хаджиев, Кр.Тафраджийски, Ст. Баев