Созопол загуби гостуването на Септември в последната минута (ВИДЕО)

0

Созопол загуби двубоя си от XXV кръг на Втора лига. „Небесносините“ отстъпиха с 1:2 при визитата си на Септември (София). Домакините поведоха през първото полувреме, но малко преди края на мача Идризов изравни. Столичани стигнаха до трите точки в последната минута, след гол на Радослав Василев. За този мач наставникът на тима Румен Димов имаше сериозни кадрови проблеми. Той не можеше да разчита на цели шестима свои футболисти, след като през седмицата петима от тях бяха повалени от вирусна инфекция, а капитанът Иван Янчев бе наказан.

Двубоят започна с натиск на домакините. Созопол обаче играеше много компактно в защита и не допускаше опасности за Мартин Теменлиев. В 9-ата минута Борис Галчев стреля мощно от фаул, но до сглобката на вратата. Даниел Пехливанов пък се освободи в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря на „небесносините”. След половин час игра Тафраджийски проби отдясно и нахлу в наказателното поле. Последното му повеждане обаче бе дълго и Галев улови. В 36-ата минута Септември поведе от статично положение. След центриране от корнер на Галчев, Теменлиев боксира, топката рикошира в гърба на Делчев, след което настана кратко разбъркване. Иво Иванов се оказа най-съобразителен и от вратарското поле реализира без проблеми за 1:0.

През втората част Созопол изравни играта и започна да поглежда по-често към противниковата врата. В началните минути далечен удар от фаул на Мустафа Мустафа бе уловен без затруднение от Галев. Домакините отговориха с чудесен индивидуален пробив на Стоичков, завършил с пас към Байду, който обаче стреля неточно. Мустафа също проби хубаво отдясно, но центрирането му попадна в ръцете на вратаря. В 78-ата минута Пехливанов центрира на задна греда, където Байду бе оставен непокрит. Той стреля по диагонал от вратарското поле, но Теменлиев със страхотен рефлекс изби в корнер. Минутка по-късно Василев можеше да каже грешка в защитата на гостите, но Любомир Илиев предотврати по-сериозни неприятности с решителен шпагат. В 83-ата минута Созопол организира мълниеносна контра. Влезлият малко по-рано Станимир Баев изведе с фамозен пас зад защитата Якуб Идризов. Последният напредна няколко метра и от дъгата пред наказателното поле порази долния ляв ъгъл на Галев за 1:1. Домакините веднага опитаха да възстановят преднината си, но Теменлиев отрази опасен удар на Радослав Василев. Галчев стреля силно, но Тафраджийски отклони в корнер. Секунди преди да изтече редовното време, Предев центрира отляво, топката премина покрай няколко футболисти и стигна до Радослав Василев, който на метър пред голлинията необезпокояван засече с глава за 2:1.

Състав на Септември (Сф): Валентин Галев, Богомил Дяков, Стоян Предев, Васил Добрев, Георги Стоичков, Янко Сандански, Борис Галчев, Иво Иванов, Ишмаел Байду (83′ – Иван Тилев), Николай Цветков (66′ – Радослав Василев), Даниел Пехливанов (90′ – Петър Василев)

Резерви: Петър Дебърлиев, Димитър Руйчев, Иван Тилев, Петър Генчев, Петър Василев, Радослав Василев, Янко Ангелов

Състав на Созопол: Мартин Теменлиев, Ангел Делчев, Мартин Сечков (61′ – Любомир Илиев – ж.к.), Даниел Андреев (79′ – Станимир Баев), Христо Каймакански (49′ – Борислав Борисов), Стоян Мантаров, Михаил Георгиев – ж.к., Якуб Идризов – ж.к., Мустафа Мустафа, Деян Христов, Кристиян Тафраджийски – ж.к.

Резерви: Свилен Нотев, Любомир Илиев, Диан Хаджиев, Станимир Баев, Борислав Борисов, Живко Комелов, Георги Петров