Созопол би Карнобат

0
-
-

Созопол победи Карнобат в мач от турнира Pomotie cup. „Небесносините“ се наложиха с 2:0. С актив от 6

[sociallocker id=5830]

точки, възпитаниците на Румен Димов оглавиха класирането. Ако във втората среща Несебър не успее да победи Поморие, то Созопол ще бъде новият шампион на надпреварата.

Созопол можеше да поведе още в 7-ата минута. Баев центрира в наказателното поле, Мустафа засече с глава, но топката се отби в напречната греда. Все пак, 8 минути по-късно резултатът бе открит. Мустафа центрира и Ангел Делчев от въздуха засече под гредата за 1:0. До края на полувремето Георги Бинев имаше отлична възможност да изравни, но стреля покрай вратата.

Втората част започна с нова възможност за Карнобат. Мартин Иванов излезе сам срещу вратаря и опита да го прехвърли технично. Петко Пацов обаче успя да улови. В 77-ата минута „небесносините“ успяха да удвоят аванса си. Деян Христов бе повален в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе точен за 2:0. За нарушението си пък капитанът на карнобатлии Пламен Димитров получи втори жълт и съответно червен картон. На на негово място обаче влезе друг футболисти и двата тима продължиха да играят с по 11 души. До края на мача Пешов можеше да се разпише, а Азисов направи фрапантен пропуск на празна врата. Гол на Деян Христов пък бе отменен заради засада.