Созопол би и Ботев (Гъл) за пети пореден успех

0

Созопол победи Ботев (Гълъбово) в контролна среща, играна на градския стадион в Поморие.

[sociallocker id=5830]

„Небесносините“ се наложиха с 3:2 над своя съперник, като четвърт час преди края на мача водиха с 3:0. Това бе пети пореден успех за възпитаниците на Румен Димов, от пет приятелски двубоя.

Морският тим откри резултата след само 6 минути игра. „Небесносините“ изпълниха чудесно заучено положение от корнер. Мустафа центрира на близката греда, където Мартин Сечков засече с глава за 1:0. Това бе първо попадение на защитника с екипа на Созопол. В 15-ата минута гостите можеха да изравнят резултата, но изстрел от фаул срещна напречната греда на Свилен Нотев.

През втората част Созопол бързо успя да удвои аванса си. В 53-ата минута Мехмедали Мехмедали бе фаулиран в наказателното поле, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Станимир Баев бе безпогрешен за 2:0. 10 минути по-късно Диан Христов бе изведен в наказателното поле и за Терминатора не бе проблем да направи резултата класически. В последните 20-ина минути Созопол извърши множество смени, което повлия както на играта им, така и на резултата. В 74-ата минута неразбирателство между вратаря Теменлиев и Борислав Борисов доведе до автогол на последния. В даденото от съдията продължение пък, Стоян Кижев оформи крайното 3:2.

Състав на Созопол: Нотев, Делчев, Сечков, Илиев, Янчев, Мантаров, Георгиев, Идризов, Мустафа, Тафраджийски, Петров

Резерви: Теменлиев, Андреев, Каймакански, Борисов, Хаджиев, Азисов, Радев, Баев, Пешов, Мехмедали, Христов, Гегамян, Янев