След бой по Витоша, Созопол ще зимува в тройката

0

Созопол победи Витоша (Бистрица) в мач от XVII кръг на Втора професионална лига. Възпитаниците на Румен Димов изиграха изключително силни 90 минути и съвсем заслужено

[sociallocker id=5830]

се наложиха у дома с класическото 3:0. Това от своя страна им даде правото да зимуват в тройката на класирането на втория ни ешелон. Ако Септември загубят у дома от Лудогорец 2, то морският тим ще заеме втората позиция. Това бе последният официален двубой за „небесносините” през 2016 г.

Първото полувреме премина при равностойна игра. Играта се водеше предимно в центъра на терена. Двата отбора бяха уплътнили добре пространствата по терена и чисти голови положения пред Теменлиев и Василев липсваха. Все пак в 25-ата минута Созопол успя да поведе в резултата. Попадението падна след бомбен изстрел, далеч извън наказателното поле, на Борислав Борисов. След половин час игра централният защитник на „небесносините“ получи неприятна контузия и бе принудително заменен от Ангел Делчев. Единствената възможност гостите пък се откри в 41-ата минута. Ударът с глава на Узунов, обаче бе уловен от Мартин Теменлиев.

Втората част започна ударно за домакините. В 52-ата минута Станимир Митев опита да нанесе далечен изстрел, който обаче се превърна в чудесен пас към Кристиян Тафраджийски. Последният, останал сам срещу вратаря, удвои аванса на Созопол. Веднага след това нападателят можеше да оформи класиката в резултата, но ударът му от близко премина над напречната греда. Гостите отговориха с удар на Китан Василев, спасен от Теменлиев. В 78-ата минута Георги Амзин можеше да намали изоставането на своите. Техничният му изстрел прехвърли Теменлиев, но се отклони в напречната греда. В 82-ата минута влезлият като резерва Деян Христов оформи класиката. Той се разписа с великолепен удар извън наказателното поле, който намери горния десен ъгъл на вратата.

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Г. Хашев – ж.к. (30′ – Анг. Делчев), Ив. Янчев, Ст. Мантаров, Б. Борисов – ж.к., Кр. Тафраджийски (72′ – Д. Христов), Кр. Пешов (68′ – М. Георгиев), М. Радев – ж.к., П. Ганев, Ст. Митев, Як. Идризов

Резерви: Св. Нотев, М.Мехмедали, М. Георгиев, М. Мустафа, Хр. Каймакански, Д. Христов, Анг. Делчев

Състав на Витоша: Хр. Василев, Г. Амзин, Ем. Колев (55′ – М. Петров), К. Василев – ж.к., Кр. Узунов, Кр. Кочилов, М. Кръстев – ж.к., Н. Христозов, От. Пол (84′ – Й. Върбанов), Р. Гьонов, Ч. Садула (80′ – Анг. Стоянов)

Резерви: Н. Радев, Б. Тютюков, Анг. Стоянов, В. Бонев, Й. Върбанов, Л. Котев, М. Петров