Славия разкова Септември

0

Отборът на Славия разби Септември с 4:1 в първи мач от 16-ия кръг на Първа лига. Капитанът на „белите“ Галин Иванов бе герой на стадион „Васил Левски“, след като бе в основната на първите три гола на тима му. Той се разписа в 16-ата минута и 88-ата минута, а в 80-ата минута след негов пробив и центриране, Румен Трифонов си вкара автогол. Талантливият Калоян Кръстев също се разписа в последната минута, а секунди преди края на първата част Борис Галчев бе изравнил с поредното си попадение за сезона.

Тимът на Златомир Загорчич категорично надигра своя противник, като напълно заслужено спечели, въпреки че попаденията паднаха в последните минути.

Футболистите на Николай Митов спряха серията си от четири поредни победи, в които дори не бе допуснал гол. Играчите на Септември бяха близо до нов положителен резултат, но нелеп автогол на опитния Трифонов прекърши гостите в 80-ата минута. Влезлият резерва Траян Траянов, който трябваше да помогне на Септември да подсили защитата, нямаше ден, като сбърка при последните две попадения на „белите“.

СЛАВИЯ – СЕПТЕМВРИ 4:1
1:0 Иванов (16)
1:1 Галчев (45)
2:1 Трифонов (80-автогол)
3:1 Иванов (89)
4:1 Кръстев (90)

СЛАВИЯ: Антонис Стергиакис, Димитър Буров, Андреа Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Владислав Узунов, Стефан Велев, Шикозие Мба, Иван Минчев, Галин Иванов, Ивайло Димитров

СЕПТЕМВРИ: Янко Георгиев, Богомил Дяков, Васил Добрев, Елтон дос Ройс, Румен Трифонов, Георги Стоичков, Янко Сандански, Владислав Романов, Борис Галчев, Крис Гади, Мартин Тошев