Славия отвя Локо (ГО) и се доближи до мач с Нефтохимик за оставане в Първа лига (ВИДЕО)

0

Aко не стане някакво чудо, Славия – Нефтохимик ще бъде двубоят, който ще определи кой отбор със сигурност ще играе в Първа лига и през следващия сезон. По-рано през деня „шейховете“ победиха с 3:1 като гости Монтана и чакат спокойно реванша от полуфиналните плейаути в Бургас. Славия пък се наложи с 3:0 при визитата си на Локомотив (ГО). Така „белите“ трябва да направят чутовна глупост в София, за да не елиминират „железничарите“.

В самия край на първото полувреме Славия поведе. Стефан Цонков центрира в наказателното поле, където Ивайло Димитров засече с глава за 0:1. В 58-ата минута „белите“ нанесоха втори удар. Сердер Сердеров отбеляза великолепен гол, стреляйки извън наказателното поле в долния ляв ъгъл – 0:2. В 62-ата минута, с втория си гол в мача, Ивайло Димитров сложи точка на спора. Той излезе сам срещу Банков и не сгреши за 0:3. Йомов можеше да направи разгрома пълен, но от удобна позиция с глава прати топката в ръцете на вратаря.

Реваншите Нефтохимик – Монтана и Славия – Локомотив (ГО) са на 22 май (понеделник).