Септември и Ботев се сбиха, но не се победиха

0

Отборите на Септември и Ботев (Пловдив) завършиха при равенство 1:1. Двубоят се игра на стадион „Васил Левски“.

Срещата започна по-добре за домакините, които играха агресивно и с много подавания в първите минути на срещата.

В 6-ата минута Иван Стоянов центрира към Гади, който бе в наказателното поле на гостите, но не успя да овладее топката.

Първият удар в срещата бе дело на Иван Тилев и дойде в 8-ата минута, той бе много слаб и Чворович улови без много проблеми.

Чак в 15-ата минута дойде първото опасно положение за гостите, което дойде след центриране на Бризола за Неделев, който стреля в аут.

Така се стигна до 19-ата минута, в която гостите получиха право да изпълнят дузпа, а Тодор Неделев бе точен от бялата точка.

До края на първото полувреме имаше две опасни ситуации пред вратата на Септември, но футболистите на Ботев не успяха да се възползват.

Второто полувреме започна отново по-добре за Септември, които изравниха само 8 минути след началото. Автор на попадението бе Крис Гади, който засече хубаво центриране на Стоичков, за да възстанови равенството.

До края на двубоя имаше възможности и за двата отбора, но равенството се запази.

След равенството домакините изпреварват Локомотив (Пловдив) на деветата позиция. Гостите също се изкачват с 1 позиция, като изпреварват четвъртия Берое, който обаче е с мач по-малко.

Септември – Ботев 1:1

Септември: 21.Янко Георгиев, 3.Патрик Весели, 6.Елтън Рейс, 15.Васил Добрев , 23.Иван Тилев, 25.Иван Стоянов (46 20.Ишмаел Байду), 22.Георги Стоичков, 8.Борис Галчев (к), 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев (68 25.Васил Калоянов), 14.Янко Сандански
Резерви: 1.Валентин Галев, 18.Антони Иванов, 25.Васил Калоянов, 20.Ишмаел Байду, 24.Богомил Дяков, 11.Владислав Романов, 5.Петър Генчев
Tреньор: Николай Митов
Ботев: 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов, 18.Радослав Терзиев, 23.Йордан Минев, 70.Пламен Димов, 10.Серкан Юсеин, 17.Лъчезар Балтанов (к), 8.Тодор Неделев , 93.Густаво Зауербег (62 29.Дуде Ндонгала), 7.Фелипе Бризола (82 25.Крум Стоянов), 9.Фернандо Виана (59 20.Стивън Петков)
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 5.Кристиан Димитров, 6.Алваро Юлияно, 24.Лазар Марин, 25.Крум Стоянов, 20.Стивън Петков, 29.Дуде Ндонгала
Tреньор: Николай Киров