Румен Димов: По-добрият отбор победи, можеше по-рано да затворим мача с ЦСКА

0

Созопол постигна изключително важна и престижна победа в XVI кръг на Втора професионална лига. „Небесносините“ се наложиха с 1:0 като гости на ЦСКА-София 2.

„На първо място искам да поздравя нашите футболисти. Изиграха добър двубой. Спазиха всичко, което бяхме запланували да приложим на ст. „Българска армия“. Тази победа носи самочувствие на отбора. Все пак играхме на стадион, от който много малко отбори са си тръгвали с победа.Срещнахме съперник, който исторически погледнато винаги се е борил за победа. Това прави победата ни още по-сладка. Изнесохме много силно първо полувреме, в което изцяло надиграхме ЦСКА. Отбелязахме гол. Имахме и още положения, при които можеше да затворим мача по-рано. Домакините пък изпуснаха дузпа. В този момент шансът ни помогна. През втората част противникът опита да наложи доминация, но пък отвориха празни пространства за нашия отбор, а ние сме много силни в този елемент. Отново имахме много силни минути на скоростен футбол, в които отново изпуснахме възможността да затворим мача. Но в крайна сметка по-добрият отбор победи. Продължаваме да се готвим за следващия противник, който е доста сериозен отбор. Но нека днес първо да възстановим футболистите. За нас това беше период с доста пътуване и тежки гостувания. Остават ни три дни, в които да подготвим играчите и тактически, и физически, за да може да се поздравим с победа в последния кръг“. коментира за KotaSport.com наставникът на Созопол Румен Димов.