Роден национал с победен гол в Италия

0
-
-

Андрей Гълъбинов вкара победния гол за Новара, който спечели с 1:0 при визитата си на Латина в среща от

[sociallocker id=5830]

26-ия кръг на италианската Серия „Б“.

Българският нападател игра цял мач и получи жълт картон в последните секунди. Той се разписа в 87-ата минута, донасяйки първия успех за тима от началото на тази календарна година. Дикман се възползва от грешка на бившия играч на Манчестър Сити и Парма Марига, след което подаде на Гълъбинов, който прехвърли вратаря Пинсолио и реализира красив гол. Това бе 21-и гол за българина с екипа на Новара за година и половина. Той вкара попадение във втори пореден мач и за трети път от началото на годината. Роберто Инсиние бе изгонен в последнаа 90-а минута и домакините завършиха мача в намален състав.

С победата си Новара спря серията си от четири мача без победа и събра 34 точки, колкото имат и отборите в зоната на местата, които дават право на участие в плейоф за Серия „А“. Латина остана на 19-а позиция с 26 точки преди останалите срещи от кръга.

Източник: blitz.bg/sport

Източник: focus-sport.net