Равда и Ропотамо си вкараха 8 гола, Милен Георгиев счупи гредите

0

Равда и Ропотамо изиграха изключително атрактивен и приятен за окото мач в „А“ Областна футболна група. Домакин в срещата, завършила при 4:4, бе тимът от Приморско. Гостите могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като успяха да обърнат резултата в своя полза от 1:3 до 4:3. Звездата на тима Милен Георгиев имаше малшанс на два пъти да удари гредите, а за капак Равда допусна изравнително попадение в 90-ата минута.

Първото полувреме бе копие на предаването от близкото минало „Гол след гол“. Ропотамо започна ударно двубоя, повеждайки с 2:0 до 7-ата минута. Гостите намалиха изоставането си с попадение на Христо Цаков. Последваха 2 дузпи рамките на 2 минути, като и двете бяха реализирани. Първо тимът от Приморско вкара своята за 3:1, а след това от бялата точка бе точен и Милен Георгиев за 2:3. До края на полувремето Тони Дерменджиев успя да изравни за 3:3. През втората част съперници продължиха с нападателния футбол, но паднаха само още 2 гола – по един в двете врати. В началото Стоян Стоянов с две отлични намеси запази равенството, а 20 минути преди края Пламен Валешков направи пълен обрат – 3:4. В последната минута на мача домакините стигнаха до точката, след хубаво изпълнение на фаул.

Състав на Равда: Ст. Стоянов, К. Мутлов, Н. Вангелов, М. Маргаритов, Кр. Стайков, Пл. Валешков, Г. Харизанов, Ст. Минев, Г. Дерменджиев, М. Георгиев, Хр. Цанков, (Т. Горенов)