Поморие тресна Витоша

0

Поморие постигна втора поред много важна победа. След като в предния кръг бе надигран отборът на ЦСКА-София 2, сега глава пред възпитаниците на Малин Орачев преклониха и претендентите за Първа лига Витоша (Бистрица). Пред около 500 зрители на градския стадион в Поморие, домакините се наложиха с 1:0.

Двубоят бе изключително интересен и приятен за гледане. През първото полувреме Поморие бе по-активен и логично стигна до гол. Той падна в 37-ата минута. Танев центрира от фаул и след разбъркване в наказателното поле, най-съобразителен се оказа Ахмед Ахмедов, който от близко прати топката в мрежата за 1:0. Иван Колев можеше да удвои, след като копна технично над вратаря, но топката премина на сантиметри над напречната греда. Домакините пък имаха претенции и за 2 дузпи, които обаче не бяха отсъдени от главния арбитър. През втората част поморийци се прибраха и затвориха пространствата пред собствената си врата. Така гостите не успяха да стигнат до чисто голово положение. Още в началото пък Поморие имаше шанс да удвои. Мощен удар извън наказателното поле на Бекир Расим, обаче срещна напречната греда.