Поморие с престижно равенство срещу Берое (СНИМКИ)

0

Поморие постигна престижно равенство в първата си контролна среща за 2017 година. Възпитаниците на

[sociallocker id=5830]

Малин Орачев завършиха при 1:1 гостуването си на елитния Берое (Стара Загора).

Двубоят започна ужасяващо за Поморие, след като инкасира гол още в 9-ата минута. Негов автор стана Мапуку, който от непосредствена близост се възползва от хубав пас на Божилов. Гостите съумяха да реагират бързо на полученото попадение и 24-ата минута равенството бе възстановено. Ростислав Петров изведе Милен Танев в наказателното поле и той бе съборен от Василев, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Христо Лемперов бе точен за 1:1. До края на полувремето двата отбора играха равностойно. Милен Танев пробва да направи пълен обрат с далечен удар, но топката излезе в аут.

На полувремето Малин Орачев пусна в игра всичките си резерви. Още в началото на втората част гостите организираха опасна и бърза атака, но Веселин Пенев се намеси и предотврати по-сериозни неприятности за домакините. До края на мача Берое беше по-активният отбор, но не успя да стигне до победно попадение.

Състав на Берое: Михаил Михайлов, Пламен Тенев, Венцислав Василев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Кохей Като, Георги Динков, Матеас Делич, Денислав Станчев, Георги Божилов, Жуниор Мапуку

Резерви: Илия Миланов, Надим Ангелов, Атанас Зехиров, Ерик Почански, Руси Чернаков, Емин Ахмед, Том; старши треньор: Ферарио Спасов

Състав на Поморие: Димитър Тодоров, Слави Шопов, Георги Петков, Мартин Василев, Мирослав Коев, Ростислав Петров, Христо Лемперов, Илиян Шерденов, Милен Танев, Иван Колев, Станислав Ганев

Резрерви: Димитър Панев, Станислав Жеков, Живко Илиев, Деян Лозев, Кирил Георгиев, Антон Иванов, Бекир Расим, Ахмед Ахмедов, Мартин Иванов

Снимки: beroe.bg