Поморие разкости Оборище в последното си домакинство за годината

0

Поморие разгроми Оборище (Панагюрище) в мач от XVI кръг на Втора професионална лига. Възпитаниците на Малин Орачев се наложиха с категоричното 5:1, като още на полувремето имаха аванс от 4:0. Успехът бе пети пореден за тима, което пък му позволи да се изравни на третото място с Витоша (Бистрица). Това бе последно домакинство за поморийци за 2016 г. В последния си мач от есенния дял на шампионата те гостуват на Спартак (Пл).

Поморие започна вихрено срещата и още в 6-ата минута поведе. Христо Лемперов стреля извъна наказателното поле, но вратарят на гостите изби. Топката обаче попадна у Ахмед Ахмедов, който от близко и на празна врата не сгреши. Последваха пропуски на Кирил Георгиев и Лемперов, преди в 18-ата минута Иван Колев да удвои аванса на домакините. Той бе изведен чудесно от Бекир Расим сам срещу Димитров, технично го преодоля и прати топката за втори път в мрежата му. Само 180 секунди по-късно, с далечен удар, Ахмед Ахмедов направи резултата класически. В 32-атаминута Кирил Георгиев центрира отдясно, а Бекир Расим засече с глава за 4:0.

През втората част хегемонията на Поморие продължи, но головите положения бяха далеч по-малко, отколкото през първата. В 61-ата минута Кирил Георгиев с чудесно изпълнение на фаул направи 5:0. Само 120 секунди по-късно, влезлият като резерва Васил Тачев, върна едно попадение. Снажният нападател се разписа с удар от далечно разстояние. Малко преди двете попадения, в игра за гостите се появи футболистът с култовото име Набил Еженави. До края на мача голови положения липсваха и Поморие записа петата си поредна победа.

Състав на Поморие: Д. Илиев, Ахме. Ахмедов, Б. Расим – ж.к. (66′ – М. Танев), Г. Петков (81′ – М. Василев), Д. Лозев, Ив. Колев, К. Георгиев, М. Тевия (46′ – Ж. Илиев), Сл. Шопов – ж.к., Ст. Жеков – ж.к., Хр. Лемперов

Резерви: Д. Тодоров, Д. Стаматов, Ж. Илиев, М. Василев, М. Танев, М. Коев, Ст. Стаматов

Състав на Оборище: Ф. Димитров, Вл. Айтов – ж.к., Ем. Камберов, К. Личев (30′ – В. Тачев), Ил. Гаров (70′ – А. Янъков), Н. Парнаров, Св. Щерев, Ст. Георгиев, Т. Салибур (60′ – Н. Еженави), Хр. Стамов, Хр. Кирев

Резерви: Ал. Витанов, А. Янъков, Анг. Парпулов, Б. Карамфилов, В. Тачев, Н. Лаз, Н. Еженави