Поморие пропусна дузпа и куп положения, за да загуби от Лудогорец 2

0

Поморие загуби от Лудогорец 2. Възпитаниците на Малин Орачев отстъпиха с 0:1. Двубоят можеше да има и

[sociallocker id=5830]

коренно различен краен резултат, ако не бях куп пропуски пред вратата на гостите, включително и нереализирана дузпа.

Двубоят започна равностойно, като Поморие първи стигнаха до възможност за гол. Удар от близко разстояние на Иван Колев бе спасен от вратаря. Малко по-късно Ахмед Ахмедов засече с глава, но топката премина до дясната греда. В 35-ата минута Димитър Илиев отби далечен удар, топката стигна до Светослав Ковачев, който на празна врата я прати в мрежата за 0:1. Пет минути по-късно възпитаниците на Малин Орачев получиха право да изпълнят дузпа. Живко Хаджиев нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран. Ударът на Ахмед Ахмедов от бялата точка обаче бе отразен от Наумов.

В началото на втората част Иван Колев направи фрапантен пропуск, като от непосредствена близост прати топката над напречната греда. Отново той засече с глава центриране от ъглов удар, но вратарят на гостите акробатично изби. Удар от фаул на Преслав Ивелинов Петров пък премина до лявата греда на домакините. До края на мача Поморие имаха възможност на два пъти да стигнат поне до изравняване, но Ахмедов и Танев пропуснаха.

Състав на Поморие: Д. Илиев, Ахм. Ахмедов, Б. Расим (58′ – Ст. Дрянов), Хаджиев (46′ – Ил. Шерденов), Ив. Колев, К. Георгиев, М. Василев, М. Танев, М. Коев (67′ – Ант. Иванов), Сл. Шопов, Ст. Жеков

Състав на Лудогорец 2: Д. Наумов, Ант. Димитров, Сл. Шоколаров (90′ – Ат. Карачоров), Ант. Георгиев, Пр. М. Петров, Ив. Климентов (62′ – Т. Цвятков), О. Димитров, Кр. Григоров, Пр. Ив. Петров, Св. Ковачев (77′ – В. Любомиров), Цв. Чунчуков