Поморие победи Несебър, 2 червени картона и дузпа белязаха дербито

1

Поморие победи Несебър в морското дерби от XIII кръг на Втора професионална лига. Възпитаниците на Малин Орачев се наложиха с 3:1. Двубоят се игра на градския стадион в Поморие, пред около 500 зрители. Той бе белязан с 2 червени картона. Само в рамките на 2минути, между 70-ата и 72-ата, двата тима останаха с по 10 души, заради червени картони за Деян Лозев и Иван Цачев.

Първата опасност в мача се откри пред гостите, само 120 секунди след първия съдийски сигнал. Цачев засече с глава центриране отдясно, но топката премина до гредата. Домакините отговориха с опасен изстрел на Лемперов, но над напречната греда. В 23-ата минута Поморие успя да поведе. Милен Танев центрира в наказателното поле, където Иван Колев с глава засече за 1:0. „Делфините” можеха да изравнят малко по-късно. След центриране от корнер, настъпи разбъркване в наказателното поле на домакините, топката се разходи около голлинията, но в крайна сметка всичко приключи с фаул в атака. В 42-ата минута Поморие удвои аванса си. Отново Танев асистира за попадението, като този път намери на метър пред голлинията Ахмедов, който не сгреши за 2:0.

В самото начало на втората част резултатът можеше да придобие класическо измерение. Фалцов изстрел на Лемперов, обаче се отби в лявата греда. Георгиев пък можеше да намали изоставането на своите, но ударът му с глава премина до дясната греда. В 68-ата минута домакините решиха всичко в мача. Танев изведе Иван Колев сам срещу вратаря и последният отбеляза втория си гол в мача и общо трети за своя отбор. Само 120 секунди по-късно Поморие остана с човек по-малко. С директен червен картон от игра бе отстранен Деян Лозев. След още 2 минути и Несебър остана с 10 души на терена, след като за втори жълт картон бе изгонен Иван Цачев. В 77-ата минута гостите върнаха едно попадение. За нарушение срещу Георги Георгиев, главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка капитанът на „сините“ Николай Костов бе безпогрешен, оформяйки крайното 3:1.

Състав на Поморие: Д. Илиев, Ант. Иванов, Ахм. Ахмедов, Б. Расим, Г. Петков, Д. Лозев, Ив. Колев (69′ – Ил. Шерденов), М. Тевия, М. Танев (78′ – М. Коев), Ст. Жеков, Хр. Лемперов (65′ – К. Георгиев)

Резерви: Д. Тодоров, Д. Стоянов, Ил. Шерденов, К. Георгиев, М. Василев, М. Иванов, М. Коев

Състав на Несебър:  Н. Кръстев, Н. Пюскюлю, Ив. Стоянов, Д. Молдованов, Ив. Стоянов, Н. Костов, С. Баев, Г. Димов (80′ – Н. Дамянов), Ив. Цачев,Вл. Мирчев, Ер. Карадайъ (46′- Г. Георгиев), Пл. Тенев

Резерви: Б. Тотев, Г. Георгиев, Дж. Али, Дж. Яшар, Ст. Калев, Н. Дамянов