Поморие победи Ботев (Гъл)

0

Поморие победи Ботев (Гълъбово) в мач от XXIII кръг на Втора професионална лига. Възпитаниците на Малин Орачев надиграха тотално своя съперник, но стигнаха само до едно попадение за минималното 1:0. Успехът можеше да бъде доста изразителен, ако не бяха фрапантни пропуски пред противниковата врата.

През първото полувреме голови положения почти липсваха и логично двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство. Още с началния съдийски сигнал за втората част Поморие упражни сериозен натиск. След няколко пропуска пред вратата на гостите, в 57-ата минута логичното се случи и Поморие поведе в резултата. След заучено изпълнение на свободен удар, Милен Танев с мощен изстрел извън наказателното поле прати топката в мрежата за 1:0. Ботев можеше да отговори светкавично. Винков се отскубна от защитата на домакините, премина покрай вратаря и стреля в опразнената врата. Мирослав Коев обаче самопожертвувателно се хвърли и с шпагат изби от самата голлиния. Четвърт час преди края фрапантен пропуск направи Иван Колев. Милен Танев стреля силно, но вратарят на гостите изби. Топката отиде към Колев, който от един метър на празна врата стреля в лявата греда.

ПОМОРИЕ: Тодоров, Ахмедов, Расим /55 – Шерденов/, Лозев, Колев /76 – Ганев/, Георгиев, Танев /90 – Петров/, Коев, Шопов, Жеков, Лемперов

БОТЕВ ГЪЛ: М. Иванов, Ангелов, Катранков, Кижев, Янков /76 – Вълев/, Чанев, Коларов, Ем. Иванов /70 – Евтимов/, Винков, Никилов, Илиев