Поморие и Несебър си размениха по гол в 90-ата минута

0

Поморие и Несебър не успяха да се победят в контролна среща. Двата тима изиграха приятна проверка, завършила 1:1. Приятелският двубой се проведе на стадиона в Каблешково. Домакините поведоха в 90-ата минута, а „делфините“ изравниха“ в даденото продължение.

Срещата започна с натиск на Поморие. Още в 1-ата минута Ахмедов прати топката в мрежата на Бояджиев. Попадението обаче бе отменено заради засада на нападателя. До 5-ата минута пък вратарят на Несебър трябваше да намесва решително след удари на Ростислав Петров и Иван Колев. По-късно изстрел от далеч на Петров не успя да затрудни вратаря. Удар от дистанция на Жак Пехливанов пък премина до дясната греда на Димитър Тодоров.

Възпитаниците на Николай Русев започнаха по-активно втората част. Тодоров улови удар на Галин Димов, изстрел на Николай Дамянов от близко мина над вратата. Най-интересното в мача настъпи в 90 минута и допълнителното време. В последните секунди на срещата Станислав Дрянов изпълни прекрасно свободен удар и откри резултата – 1:0. В даденото продължение Несебър получи право да изпълни корнер, след който Нуретин Пюскюлю с глава изравни.

Състав на Поморие: Д. Тодоров, Хр. Лемперов, Г. Петков, М. Коев, Д. Лозев, К. Георгиев, Р. Петров, Ант. Иванов, Ив. Колев, Ст. Дрянов, Ахм. Ахмедов

Резерви: Д. Илиев, Ил. Шерденов, Ж. Хаджиев, Б. Расим, Ж. Илиев, Ст. Ганев, Ж. Илиев, Ст. Ганев

Състав на Несебър: Ст. Бояджиев, Д. Молдованов, С. Баев, Цв. Цонков, Дж. Али, Дж. Яшар, Ер. Карадайъ, Ст. Вълчев, Д. Стоянов, Ж. Пехливанов, Ж. Динев

Резерви: Р. Андонов, Г. Георгиев, Н. Пюскюлю, Ив. Стоянов, Г. Димов, Ив. Цачев, Н. Дамянов, Ем. Ахмед