Поморие и Несебър не се победиха

0

Поморие и Несебър завършиха наравно в контролна среща. Двата тима си размениха по едно попадение

[sociallocker id=5830]

през вторите 45 минути и проследният съдийски сигнал прозвуча при 1:1. Двубоят се игра на градския стадион в Поморие. Той започна с минута мълчание в памет на Иван Притъргов.

Първото полувреме премина при равностойна игра. Домакините имаха леко териториално предимство, което обаче не доведе до чисти голови възможности. Гостите също не успяха да затруднят сериозно Димитър Илиев. Така логично двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

През втората част темпото чувствително се вдигна. В 50-ата минута Кирил Георгиев напредна отляво, но мощният му изстрел разтресе напречната греда. Само 5 минути по-късно Поморие успя да поведе. Антон Иванов центрира в наказателното поле, където Ахмед Ахмедов от непосредствена близост засече за 1:0. В следващите минути „делфините“ натиснаха и стигнаха до равенството в 67-ата. Симеон Баев нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Станислав Жеков, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Джунейт Яшар бе точен за 1:1. До края на мача двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, но до нов гол не се стигна.

Състав на Поморие: Д. Илиев, Сл. Шопов, Г. Петков, М. Василев, М. Коев, Р. Петров, Хр. Лемперов, Ил. Шерденов, Б. Расим, Ив. Колев, Ст. Стаматов

Резерви: Д. Тодоров, Д. Лозев, Ст. Жеков, Ант. Иванов, Ж. Хаджциев, К. Георгиев, Ж. Илиев, Ст. Дрянов, Ахм. Ахмедов, Ст. Ганев

Състав на Несебър: Ст. Ангелов, Дж. Али, Д. Молдованов, Г. Димов, Ем. Ахмед, Н. Дамянов, Цв. Цонков, Н. Колев, Д. Стоянов, Н. Пюскюлю, Ив. Стоянов

Резерви: Р. Андонов, Д. Бенчев, Ж. Пехливанов, Дж. Яшар, Ал. Ахмед, Й. Садула, Ер. Карадайъ, Дж. Джисунг