Поморие изпусна Ботев (Вр)

0

Поморие и Ботев (Враца) не се победиха в мач от VI кръг на втора лига. Двубоят на стадион „Лазур“ завърши при 1:1. Възпитаниците на Малин Орачев могат да съжаляват за изпуснатите 3 точки. Те изоставаха след края на първото полувреме с 0:1. През втората част, обаче тотално доминираха над своя съперник и освен изравнителното попадение, имаха няколко възможности да стигнат до пълен обрат, от които обаче не се възползваха.

Първото полувреме започна с възможност за гостите. Емил Стоев остана сам срещу вратаря, но Димитър Тодоров спаси с отличен рефлекс. В 13-ата минута, обаче Ботев поведе. След кратко разбъркване в наказателното поле на домакините, Атанас Димитров прати топката в мрежата за 0:1. До края на полувремето Поморие пое инициативата и пропусна няколко добри шанса да изравни. След половин час игра, далечен удар на Михаел Орачев премина до дясната греда. Християн Казаков също стреля от дистанция, но право в Митов. Живко Петков нанесе мощен удар по диагонала, но топката профуча до дясната греда.

Поморие натисна своя съперник още с началния съдийски сигнал за втората част. След няколко опасни слизания към резервния страж на гостите Николай Кръстев, в 71-ата минута резултатът бе изравнен. Борис Тютюков центрира отдясно, Ахмед Ахмедов спря в наказателното поле и с плътен удар прати топката под напречната греда за 1:1. Малко по-късно отново той можеше да направи и пълен обрат. Християн Казаков центрира отляво, Ахмедов засече с глава, но малко над вратата. 10 минути преди края Орачев центрира в наказателното поле, Христо Лемперов засече с глава, но малко над напречната греда. В 86-ата минута Ботев можеше да стигне до трите точки. Спас Георгиев бе изведен сам срещу вратаря, но Димитър Тодоров прояви страхотен рефлекс и изби в корнер. В ответната атака Ахмедов насочи топката в долния ляв ъгъл, но този път Николай Кръстев се справи блестящо, избивайки в ъглов удар.