Поморие допусна обрат от Септември (Сф) (ВИДЕО)

0

Поморие загуби първия си мач от пролетния полусезон във Втора лига. Възпитаниците на Малин Орачев

[sociallocker id=5830]

отстъпиха с 1:2 като домакини на Септември (София). Морският тим успя да поведе в резултата, но допусна обрат. През целия мач пък домакините имаха сериозни претенции към отсъжданията на съдийската тройка, която бе от София.

Поморие натисна своя съперник още с първия съдийски сигнал и можеше да поведат след по-малко от 120 секунди игра. Милен Танев нанесе страховит удар от далечно разстояние, но вратарят на гостите изби отиващата под гредата му топка. В 13-ата минута обаче възпитаниците на Малин Орачев напълно заслужено откриха рзултата. Илиян Шерденов направи страхотен пробив отдясно и пусна към Христо Лемперов, който от точката за изпълнение на дузпа разстреля Галев. Въпреки сериозния натиск на домакините, в 23-ата минута гостите успяха да изравнят. След центриране отляво, Асен Чандъров с глава прати топката в мрежата за 1:1. До края на полувремето двата отбора си размениха по един пропуск чрез Шерденов и Галчев.

Втората част започна с опасност пред вратата на домакините, но ударът на Ангелов мина до лявата греда. Поморие отговори с удар над вратата на Ахмед Ахмедов. В 55-ата минута Даниел Пехливанов с прецизен фалцов удар насочи топката в долния десен ъгъл, осъществявайки пълен обрат в резултата за 1:2. 10-ина минути преди края на мача Ахмедов можеше да възстанови равенството, но мощният му изстрел срещна главата на вратаря Галев и не влезе в мрежата.

ПОМОРИЕ: Илиев, Иванов /60 – Лозев/, Петков, Ахмедов, Георгиев /78 – Хаджиев/, Василев, Танев, Шопов, Дрянов /60 – Колев/, Лемперов, Шерденов

СЕПТЕМВРИ СФ: Галев, Дяков, Стоичков, Генчев, Предев, Галчев /90 – Иванов/, Чандъров, Сандански, Ангелов /82 – Цветков/, Пехливанов, Аджов /61 – Василев/

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Лемперов, Колев /Поморие/, Галчев, Чандъров, Сандански/Септември/