Поморие взе дербито със Созопол

3
-
-

Поморие спечели регионалното дерби със Созопол. На стадион „Арена Созопол“ гостите се наложиха с 2:1. И трите попадения в мача паднаха през вторите 45 минути.

Първото полувреме голови положения почти липсваха. След половин час игра Мирослав Радев засече с глава центриране от фаул на Баев и топката спря в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада. В 40-ата минута Михаел Орачев отправи топовен изстрел извън наказателното поле, но Теменлиев изби отиваща под гредата му топка. В даденото продължение пък Расим отблизо прати топката над вратата.

Втората част започна ударно за гостите. В 48-ата минута Живко Петков засече с глава центриране от корнер на Бекир Расим за 0:1. След още 180 секунди игра, гостите удвоиха аванса си. Бекир Расим стреля от фаул, топката срещна напречната греда, но попадна у Михаел Орачев. Последният с атрактивна задна ножица я прати в мрежата за 0:2. В 57-ата минута Бекир Расим игра с ръка в наказателното си поле, за което бе отсъдена дузпа. Домакините поискаха и жълт картон за футболиста на гостите, който щеше да бъде негов втори, но такъв не последва. Все пак, в 59-ата минута Станимир Баев бе точен от бялата точка за 1:2. До края на мача „небесносините“ упражниха натиск, търсейки изравнително попадение. Пропуски на Лефтеров и Митев, обаче ги лишиха от точката.