Нефтохимик се отпуши и размаза Ботев (Пд) (ВИДЕО)

0

Нефтохимик разгроми Ботев (Пд) в мач от XVIII кръг на Първа професионална лига. След 3 поредни загуби в първенството, „шейховете“ се отпушиха и си го изкараха на „жълто –

[sociallocker id=5830]

черните“. Последният съдийски сигнал прозвуча при 4:0 за бургазлии. Срещата се игра на стадион „Лазур“, по трибуните на който имаше не повече от 300 зрители. Сред тях беше и скромна агитка от 10-ина фена на гостите. Двубоят бе изгледан и от бившия треньор и на двата тима Димитър Димитров – Херо.

Началните минути на мача преминаха в спокойно темпо, без опасности за двамата вратари. Първото малко по-сериозно положение завърши със засада на Иван Стоянов. От телевизионните повторения, обаче се видя, че такава няма. Ако не бе маркирана, нападателят на Ботев оставаше сам срещу Янко Георгиев. В 13-ата минута  главният арбитър отсъди фаул за нарушение на Крум Стоянов срещу Емануил Манев. Зад топката застана Любомир Божинов, който с прекрасно изпълнения я прати в мрежата на Георги Георгиев за 1:0. Това бе дебютен гол за капитана на „шейховете“ през този сезон. Точно 10 минути по-късно Нефтохимик имаше страхотен шанс да удвои. Мариян Огнянов получи в наказателното поле и върна към Емануил Манев. Ударът на последния от чиста позиция, обаче бе слаб и Георги Георгиев улови. В ответната атака пък „канарчетата“ можеха да изравнят. Далечен изстрел на Тодор Неделев, обаче се отби в дясната греда и излезе в аут. В 33-ата минута Венцислав Христов бе изведен сам срещу Георги Георгиев. Вратарят на Ботев обаче се намеси решително и предотврати второ попадение за домакините. Иван Стоянов пък пробва да изравни с удар от въздуха, който обаче премина встрани от вратата. В 38-ата минута Нефтохимик успя да удвои аванса си. Божинов центрира от корнер около точката за изпълнение на дузпа, където Николай Дюлгеров засече топката с глава, пращайки я долния ляв ъгъл на вратата за 2:0. В 43-ата минута авансът на бургазлии придоби класическо измерение. Цветомир Панов направи груба грешка при опита си да върне към своя вратар и пасът бе пресечен от Венцислав Христов, който центрира. Защитник на Ботев успя да изби с глава. Николай Дюлгеров обаче посрещна топката със страхотна задна ножица. Кълбото се отби в дясната греда и се върна към Мариян Огнянов, който от непосредствена близост го прати в мрежата на Георги Георгиев за трети път. Веднага след това Ботев можеше да намали изоставането си. Тодор Неделев центрира от фаул. Серкан Юсеин засече от границата на вратарското поле, но над вратата.

Втората част започна с отлична възможност за Ботев. Тодор Неделев изведе чудесно Жоао Паоло сам срещу Янко Георгиев, но вратарят отрази удара на нападателя. Малко след това Неделев центрира от фаул в наказателното поле на домакините, Кристиан Димитров засече с глава, но над вратата. В 61-ата минута Мариян Огнян с чудесен пас изведе Венцислав Христов очи в очи с Георги Георгиев и бившият нападател на Левски с прецизен удар направи резултата 4:0. Мариян Огнянов можеше да направи позора на Ботев още по-голям, но Георги Георгиев успя да избие. Удар на Виктор Хомей от непосредствена близост също бе изчистен. До края на мача темпото видимо спадна, а опасностите най-вече за стража на гостите спряха.

Състав на Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 26. Виктор Хомей, 25. Ангел Грънчов, 20. Яни Пехливанов, 19. Михаел Орачев, 8. Николай Дюлгеров, 32. Любомир Божинов, 7. Иван Вълчанов (78′ – 17. Румен Руменов), 21. Мариян Огнянов, 22. Емануил Манев (86′ – 11. Атанас Чепилов), 91. Венцислав Христов (81′ – 15. Живко Петков)

Резерви: 12. Стоян Колев, 2. Костадин Велков, 17. Румен Руменов, 11. Атанас Чепилов, 3. Иво Малинов, 15. Живко Петков, 6. Марко Ранджелович

Състав на Ботев (Пд): 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов (46′- 11. Кристиан Добрев), 5. Кристиан Димитров, 18. Радослав Терзиев, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 14. Меледже Омнебес (66′ – 3. Атанас Ташолов), 16. Стенио Сантош – ж.к., 8. Тодор Неделев, 73. Иван Стоянов, 37. Жоао Пауло (75′ – 9. Милко Георгиев)

Резерви: 99. Павел Петков, 3. Атанас Ташолов, 11. Кристиан Добрев, 9. Милко Георгиев, 45. Наско Милев, 71. Милен Кикарин, 88. Даниел Кутев