Нефтохимик надигра, но не победи Локо (ГО) (ВИДЕО)

0

Нефтохимик и Локомотив (Горна Оряховица) не се победиха в мач от XIV кръг на Първа професионална лига. Двата тима чуха последния съдийски сигнал при 1:1. Възпитаниците на Христо Янев могат да съжаляват, че не взеха трите точки, след като бяха по-добрият отбор през почти целия мач. Срещата се игра пред обидно малко публика, като по трибуните на ст. „Лазур“ имаше не повече от 200 зрители. Сред тях бяха Димитър Димитров – Херо, Георги Чиликов, Огнян Ралев, Божин Деляков и предшественикът на Христо Янев – Димчо Ненов.

Двубоят започна с малко закъснение, тъй като имаше проблеми с една от мрежите на вратите. В началните минути Иван Вълчанов се освободи добре в наказателното поле, но все пак ударът му бе блокиран. Отново той можеше да се разпише след заучено изпълнение на фаул. Ударът му от въздуха, обаче бе много неточен. Третият опит на „зеления“ футболист бе най-успешен, но и в този случай изстрелът му извън наказателното поле премина до гредата. Хазуров пък бе чудесно изведен от Божинов, но и той не бе точен в завършващия удар. В 19-ата минута, противно на събитията на терена, Локомотив поведе с първата си смислена атака. Атанас Фиданин направи двойно в центъра на терена с Любомир Генчев, след което като на шега премина през няколко футболисти на Нефтохимик. Останал сам срещу вратаря, Фиданин с прецизен удар прати топката в мрежата на Янко Георгиев, като преди да влети в нея, тя се чукна в дясната греда. „Шейховете“ отговориха с далечен изстрел на Любомир Божинов, преминал встрани от вратата. Кавдански пък се намеси добре след удар на Костадин Хазуров и изби в корнер. При последвалото му изпълнение Банков изпусна топката, но домакините не успяха да се възползват от грешката му. Гостите пък по чудо не удвоиха аванса си след половин час игра. Генчев центрира отляво, а оставеният абсолютно непокрит на границата на вратарското поле Мартин Кавдански не успя да засече хубаво и Янко Георгиев улови. Малко по-късно футболистите на Нефтохимик имаха сериозни претенции за дузпа, за игра с ръка на Юлис Ндонг. От телевизионните повторения, обаче ясно се видя, че топката се отбива от гърдите на играча. Любомир Божинов опита да изравни от фаул, но топката премина високо над вратата.

Втората част започна с натиск на Нефтохимик. Футболистите в зелени екипи притиснаха сериозно своя съперник. Това обаче не доведе до чисти голови положения пред вратата на Локомотив. Костадин Хазуров стреля от малък ъгъл, но Банков улови. Гостите пък отговориха с неточен удар на Любомир Генчев. В 68-ата минута все пка бургазлии успяха да стигнат до гол. Попадението, обаче бе отменено заради засада на влезлият като резерва Емануил Манев. Равенството все пак бе възстановено в 72-ата минута. Любомир Божинов центрира от фаул, Марко Ранджелович отклони към Станислав Маламов, който от непосредствена близост с глава направи 1:1. Голмайсторът за „зелените“ пък се появил точно преди изпълнението на свободния удар и това бе неговото първо докосване до топката, секунди след стъпването му на терена. Гостите имаха претенции за дузпа, за нарушение срещу Любомир Генчев. Главният арбитър Ивайло Стоянов, обаче не посочи бялата точка. В последните минути Христо Янев замени Николай Дюлгеров с Живко Петков, търсейки пълен обрат в срещата. Последният пък се появи в игра със специална маска на лицето. Именно той бе фаулиран в 47-ата минута в опасна близост до вратата на гостите. Ударът на Любомир Божинов, обаче бе уловен без проблем от Банков. В ответната атака Юлис Ндонг стреля изключително неточно от удобна позиция. В даденото продължение Бен Отман се хвърли в наказателното поле на Нефотхимик, като за симулацията си получи жълт картон.

Състав на Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 25. Ангел Грънчов – ж.к., 20. Яни Пехливанов, 6. Марко Ранджелович – ж.к., 19. Михаел Орачев, 8. Николай Дюлгеров (84′ – 15. Живко Петков), 32. Любомир Божилов, 21. Мариян Огнянов (72′ – 89. Станислав Маламов), 7. Иван Вълчанов, 17. Румен Руменов (46′- 22. Емануил Манев), 24. Костадин Хазуров

Резерви: 12. Стоян Колев, 3. Иво Малинов, 2. Костадин Велков, 22. Емануил Манев, 89. Станислав Маламов, 15. Живко Петков, 11. Атанас Чепилов

Състав на Локомотив (ГО): 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански – ж.к., 37. Венцислав Керчев, 6. Атанас Фиданин – ж.к., 24. Юлис Ндонг, 88. Йордан Апостолов – ж.к. (60′ – 27. Игор Джоман – ж.к.), 7. Симеон Мечев, 14. Рахави Кифуети – ж.к. (46′ – 30. Димо Атанасов), 77. Любомир Генчев (79′ – 28. Мохамед Бен Отман), 18. Цветан Генков

Резерви: 12. Ивайло Сайков, 33. Стефан Цонков, 27. Игор Джоман, 30. Димо Атанасов, 10. Янаки Смирнов, 28. Мохамед Бен Отман, 23. Владислав Узунов