Нефтохимик и Верея не се победиха пред погледа на Бербатов (ВИДЕО)

0

Нефтохимик завърши наравно като гост на Верея в мач от XI кръг на Първа професионална лига. Двата тима приключиха спора помежду си при 1:1. „Шейховете“ бяха подкрепени от около 30-ина свои фенове, пропътували разстоянието от Бургас до

[sociallocker id=5830]

Стара Загора. На трибуните на стадион „Трейс Арена“ пък бе бившият нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов.

Двубоят започна равностойно, като двамата вратари не бяха затруднени по никакъв начин. Момчил Цветанов имаше възможност да стреля от фаул от изгодна позиция, но намери „зелената“ стена. Йордан Йорданов пък опита далечен изстрел, но високо над вратата. Първата сериозна опасност дойде в 29-ата минута. Момчил Цветанов отправи топовен изстрел далеч извън наказателното поле. Топката отиваше под гредата, но Янко Георгиев се разтегна и с една ръка успя да избие в корнер. 180 секунди по-късно отново стражът на бургазлии се намеси решително, след като Елиаш остана сам срещу него. Хасани пък пробва нисък удар от над 30 метра, но Янко Георгиев внимаваше и изби. Любопитен момент имаше в 40-ата минута, когато Иван Караджов бе притиснат от Венцислав Христов. Вратарят на домакините, обаче запази самообладание и финтира нападателя.

Втората част започна като първата – скучновато и без голови положения. Едва в 59-ата минута Верея успя да създаде опасност. Балде центрира от фаул, Елиаш засече с глава от близко разстояние, но право в ръцете на Янко Георгиев. Нефтохимик отвърна с разбъркване в наказателното поле на домакините, след изпълнение на корнер. В ситуацията Венцислав Христов можеше да нанесе решителен удар, но не успя да ориентира и опасността отмина. В 68-ата минута Нефтохимик нанесе своя удар. Емануил Манев изведе Венцислав Христов, който му върна жеста и Манев от точката за изпълнение на дузпа прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:1. Радостта на бургазлии, обаче не трая дълго. В 73-ата минута Георги Ангелов стреля от над 30 метра, видимостта на Янко Георгиев не бе добра и топката влетя в мрежата му за 1:1. Веднага след това Момчил Цветанов можеше да направи пълен обрат, но ударът му бе уловен от Янко Георгиев. Педро Еуженио бе изведен сам срещу вратаря, но с чудесен шпагат Михаел Орачев изби в последния момент в корнер. Ангел Грънчов пък за малко да си отбележи автогол. Защитникът опита да изчисти с глава центриране отдясно, но топката мина на сантиметри от гредата на Георгиев. Минутка преди края на мача Верея пропусна страхотен шанс да грабне 3-те точки. Еуженио бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля от въздуха, но Янко Георгиев показа висока класа и изби.

Състав на Верея: 12. Иван Караджов, 21. Здравко Запрянов, 6. Илиас Хасани, 5. Илия Мунин, 25. Георги Ангелов – ж.к., 15. Костадин Слаев, 10. Елиаш Да Силва, 11. Илиян Йорданов (71′ – 26. Селим Керкар), 7. Момчил Цветанов, 9. Амаду Сукуна – ж.к. (67′ – 77. Педро Еуженио), 8. Осман Балде

Резерви: 1. Пламен Колев, 26. Селим Керкар, 89. Веселин Васев, 33. Мирослав Енчев, 77. Педро Еуженио, 27. Светослав Диков, 3. Владимир Зафиров

Състав на Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 26. Виктор Хомей, 2. Костадин Велков, 25. Ангел Грънчов – ж.к., 3. Иво Малинов – ж.к., 13. Йордан Йорданов, 22. Емануил Манев – ж.к. (75′ – 19. Михаел Орачев), 8. Николай Дюлгеров, 21. Мариян Огнянов (79′ – 7. Иван Вълчанов), 89. Станислав Маламов, 91. Венцислав Христов (90′ – 24. Костадин Хазуров)

Резерви: 12. Стоян Колев, 6. Марко Ранджелович, 32. Любомир Божинов, 19. Михаел Орачев, 17. Румен Руменов, 7. Иван Вълчанов, 24. Костадин Хазуров