Нефтохимик продължава пролетното си шествие, тресна и Верея (ВИДЕО)

0

Нефтохимик победи Верея (Стара Загора) в последен мач от XXIV кръг на Първа професионална лига.

[sociallocker id=5830]

„Шейховете“ се наложиха с 1:0. По този начин те записаха втори пореден успех, след този като гости над Славия, както и пети пореден двубой без загуба. Двата тима затвориха кръга в родния елит със скучноват мач, в който Нефтохимик все пак бе по-добрият отбор и заслужено стигна до трите точки. Съперниците създадоха много малко голови положения. За това допринесоха и тежките метеорологични условия, като през почти всичките 90 минути над ст. „Лазур“ се сипеше дъжд.

Нефтохимик имаше великолепна възможност да открие след четвърт час игра. Владислав Романов се възползва от неумело изчистване на вратаря на гостите, открадна топката и нахлу в наказателното поле, след което върна към Галин Иванов. Бившият футболист на Левски обаче стреля до дясната греда от непосредствена близост. Гостите отговориха с хубаво изпълнение на фаул от Янислав Иванов. Янко Георгиев обаче улови сигурно. Малко по-късно Еуженио направи мощен пробив отдясно, освободи се в наказателното поле от Яни Пехливанов и подаде успоредно към Валери Домовчийски. Ударът на последния бе отклонен от „зелен“ защитник в корнер. Хубаво центриране на Дюлгеров към Галин Иванов пък бе пресечено от Колев.

През втората част играта живна , като от самото й начало Нефтохимик натисна своя съперник. Това обаче доведе само до няколко статични положения пред вратата на гостите, след които не се стигна до сериозна опасност за Пламен Колев. В 58-ата минута Ранди Онуоха пресече топката и намери Иван Вълчанов, чийто удар от границата на наказателното поле премина до дясната греда. В 65-ата минута Верея можеше да открие от нищото. Балонно изсипана топката бе изпусната от Янко Георгиев. Валери Домовчийски остана на празна врата, но ударът му с шапгат кацна на напречната греда. В ситуацията Яни Пехливанов имаше решителна намеса, като попречи на нападателя да стреля необезпокояван и да отбележи. Хасани пък стреля неточно от далечно разстояние. В 72-ата минута Нефтохимик поведе. Галин Иванов изпълни изключително съобразително тъч, извеждайки Георги Вълчев сам срещу вратаря. Футболистът на Нефтохимик технично копна над плонжиралия в краката му Колев, пращайки топката в мрежата за 1:0. В 84-ата минута голмайсторът за бургазлии получи травма и бе принудително заменен от Живко Петков. Слаев опита да изненада от малък ъгъл Янко Георгиев, но много неточно. В 86-ата минута гостите можеха да изравнят. След центриране от фаул, Андонов засече с глава, но топката премина на сантиметри до дясната греда. В следващата атака Еуженио стреля от въздуха, но Георгиев улови сигурно. На отсрещната врата пък Колев спря изстрела с глава на Живко Петков на голлинията.

Състав на Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 26. Виктор Хомей, 3. Георги Хашев, 20. Яни Пехливанов, 17. Ранди Онуоха, 13. Йордан Йорданов – ж.к., 8. Николай Дюлгеров, 6. Георги Вълчев – ж.к. (84′ – 15. Живко Петков – ж.к.), 7. Иван Вълчанов (69′ – 22. Емануил Манев), 11. Владислав Романов, 10. Галин Иванов (90′ – 32. Любомир Божинов)

Резерви: 33. Ивайло Василев, 19. Михаел Орачев, 2. Костадин Велков, 32. Любомир Божинов, 15. Живко Петков, 22. Емануил Манев, 24. Костадин Хазуров

Състав на Верея: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Илиев, 4. Иван Бандаловски, 6. Илиас Хасани – ж.к., 15. Костадин Слаев, 25. Георги Ангелов (46′ – 8. Осман Балде), 3. Владимир Зафиров (80′ – 11. Илиян Йорданов), 14. Георги Андонов, 77. Педро Еуженио – ж.к., 18. Янислав Иванов (58′- 26. Селим Керкар), 17. Валери Домовчийски

Резерви: 12. Георги Аргилашки, 8. Осман Балде, 20. Венцислав Бенгюзов, 10. Елиаш, 11. Илиян Йорданов, 89. Самуел Инкоом, 26. Селим Керкар