Нефтохимик би Славия пред погледа на Радо Стойчев

0

Аутсайдерът в Суперлигата – Славия, шокира всички, след като успя да измъкне гейм от звездната селекция

[sociallocker id=5830]

на Нефотохимик 2010 (Бургас). Въпреки това силите на играчите на Северин Димитров стигнаха само до там. Те отстъпиха с 1:3 (13:25, 23:25, 25:22, 19:25) на бургазлии в 20-ия кръг на Суперлигата в зала „Младост” в Бургас.

Така Славия остава на последната позиция без победа до този момент, а Нефтохимик заема четвърто място с 14 победи, 6 загуби и 40 точки в актива си.

Домакините от Нефтохимик 2010 имаха надмощие най-вече на блокада с 12 точки срещу 5. Юношеският национал Георги Петров се отличи с 12 точки (1 ас, 1 блокада, 67 % в атака). Най-резултатен в мача бе Илиян Преспов от Славия с 25 точки (1 блокада, 51 % в нападение), а Аспарух Аспарухов добави 15 (2 аса, 2 блокади, 35 % в атака).

Успехът на Нефтохимик 2010 беше изгледан на живо в зала „Младост“ от бившия национален селекционер на България Радостин Стойчев. Той бе в компанията на кмета на Божурище Аспарух Аспарухов, който гледаше на живо представянето на сина си Аспарух Аспарухов-младши с екипа на Славия.

В следващия кръг на 28 февруари (вторник) Нефтохимик 2010 приема Монтана в Бургас, а Славия е домакин на Миньор (Перник) в София.

Източник: bgvolleyball.com