Несебър загуби две точки у дома

0
-
-

Отборът на Несебър изпусна нещастно победата срещу състава на Ботев. Домакините бяха по-добрият тим и можеха да бият убедително, но гол в края на мача им отне трите точки.

[sociallocker id=5830]

Старши треньорът на Несебър Николай Русев заложи на познатия стил на игра, който през този сезон носи успех на отбора. Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от жп катастрофовата в село Хитрино, Шуменско.

В 8-ата минута Дончо Атанасов засече центриране отляво, но топтката мина до гредата. В 13-ата минута Симеон Баев напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Карадайъ посрещна от въздуха, но в последния момент за щитник на Ботев изби в корнер. Цачев пък затрудни максимално вратаря на гостите, след удар с глава ,но в крайна сметка Мирослав Иванов успя да избие. 120 секунди преди края на първото полувреме Яшар и Карадайъ направиха великолепно двойно подаване около границата на наказателното поле. Първият остана сам срещу вратаря и прати топката в горния му десен ъгъл за 1:0.

Още в самото начало на втората част Цачев излезе сам срещу Мирослав Иванов, но стреля право в тялото му. След час игра отново Цачев можеше да реши всичко в мача, но от 2-3 метра с глава прати топката покрай гредата. Минутка преди края на мача влезлият като резерва Реджеб Халил засече от непосредствена близост центриране отдясно за 1:1. В ситуацията обаче останаха сериозни съмнения за фаул в атака. Така двата отбора си поделиха по една точка, но по-реалното е да се каже, че Несебър загуби две.Въпреки това тимът се представя добре през този сезон, след като през лятото си извоюва промоция за професионалния футбол.

НЕСЕБЪР: Андонов, Молдованов, Костов, Баев /34 – Али/, Димов, Цонков, Цачев, Яшар, Карадайъ /80 – Пюскюлю/, Тенев, Стоянов

БОТЕВ /ГЪЛ/: М. Иванов, Ангелов /65- Халил/, Кижев, Чанев, Вълев, Янков, Трайков, Ив. Иванов, Евтимов /80 – Илиев/, Атанасов /85 – Ем. Иванов/, Кирилов