Мъри и Астана напуснаха Европа с 6-голово шоу (ВИДЕО)

0
sporting

Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана отпадна от Лига Европа. Казахстанският отбор завърши 3:3 като гост на Спортинг, в мач-реванш от 1/16-финалите на Лига Евопа. Португалците продължават напред с 6:4 общ резултат.

Този мач може да се окаже и последен за Станимир Стоилов начело на Астана. Според изданието „Спутник Нюз“ българският специалист си тръгва и ще поеме ново предизвикателство. Очакванията са да застане начело на националния отбор на Казахстан.

Холандецът Бас Дост откри за „лъвовете“ в 3-ата минута, след като засече с глава центриране на костариканеца Брайъм Руис. Томасов изравни в 37-ата минута с фамозно воле от границата на наказателното поле.

Фернандеш даде отново аванс на домакините след фантастичен удар от над 30 метра в 53-ата минута. Отново той бе точен десет минути след това, когато бе изведен от Дост сам срещу вратаря. Твумаси в 80-ата минута направи 3:2, а Шомко изравни за 3:3 в 94-ата минута.