Монтана тресна Ботев (Пд) (ВИДЕО)

0

Монтана поднесе истинска сензация в мач от XIII кръг на Първа професионална лига. Възпитаниците на Атанас Джамбазки се наложиха с 3:1 като домакини на намиращия се в отлична форма Ботев (Пловдив).

Двубоят започна равностойно, без сериозни опасности и пред двете врати. Монтана обаче успя да излезе напред в резултата в 31-ата минута. След центриране от корнер на Фернандо Силва, Стивън Петков засече с глава за 1:0.

В самото начало на втората част домакините можеха да удвоят аванса си. Удар на Фернандо Силва бе избит от вратаря Георги Георгиев. Топката отново попадна у футболиста на Монтана, който с втория си изстрел нацели дясната греда. Все пак втори гол във вратата на пловдивчани падна. Точен в 58-ата минута бе Сергей Георгиев, който се разписа с изключително прецизен удар от границата на наказателното поле. 20 минути преди края на мача резултатът придоби класическо измерение. Христос Контохристос центрира в наказателното поле, където Стивън Петков засече с глава за 3:0. В ситуацията вратарят на Ботев се намеси доста неубедително и определено носи вина за попадението. Жоао Пауло можеше да отбележи почетно за гостите, но Христо Иванов плонжира и изби в корнер. Косоко пък удари греда в последната минута. В даденото от съдията продължение Жоао Паоло все пак отбеляза красиво попадение с мощен удар извън наказателното поле, оформяйки крайното 3:1 за Монтана.

Състав на Монтана: 1. Христо Иванов, 23. Гийерме Соуса, 3. Иван Михов, 29. Бамба Диарасуба, 14. Христос Контохристос, 25. Костадин Дяков, 8. Георги Коруджиев – ж.к., 24. Фернандо Да Силва, 10. Петър Атанасов, 22. Сергей Георгиев , 16. Стивън Петков

Резерви: 12. Павел Здравков, 7. Даниел Генов, 28. Маркиньос, 13. Раиф Мурадов, 17. Александър Веселинов, 19. Юлиян Чапаев, 9. Атанас Илиев

Състав на Ботев (Пд): 22. Георги Георгиев, 18. Радослав Терзиев, 6. Даниел Златков, 16. Стенио, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин – ж.к., 14. , 88. Даниел Кутев, 37. Жоао Поало, 20. Омар Косоко, 73. Иван Стоянов, 71. Милен Кикарин

Резерви: 21. Мартин Димитров, 5. Кристиан Димитров, 15. Иван Кирев, 23. Петър Чалъков, 19. Здравко Дерменов, 14. Меледже мнебес, 45. Наско Милев