Много нерви, червени картони и равенство в дербито Черноморец 1919 – Локомотив (Бс)

0
-
-

Черноморец 1919 и Локомотив (Бургас) си поделиха по точка в дербито на кръга от „А“ Областна футболна група. Двата тима си размениха по едно попадение през второто полувреме за крайното 1:1. По време на

[sociallocker id=5830]

всичките 90 минути и особено през второто полувреме имаше доста нерви както на терена, така и на резервните скамейки, а и по трибуните. В самия край на мача пък главният арбитър Валентин Железов показа по един червен картон и за двата тима. Както единствено KotaSport.com информира, „железничарите“ бяха подсилени за този двубой от Пламен Крумов и Митко Трендафилов. „Акулите“ също излязоха с най-добрите си състезатели. Срещата се проведе при солиден зрителски интерес, като по трибуните на градския стадион в Поморие имаше над 400 зрители. Сред тях беше и кметът на Поморие Иван Алексиев.

През първото полувреме двата отбора водиха битка предимно в центъра на терена, а головите положения бяха кът. Все пак Черноморец имаше няколко възможности да реализира. В началото на срещата два далечни удара на Слави Костенски бяха избити от Костадин Георгиев. След половин час игра Асен Джамбазов се освободи в наказателното поле и стреля по земята. Топката обаче мина на метър от лявата греда. Малко по-късно пък Тодор Стоев посрещна от въздуха центриране от корнер, но футболист на гостите изчисти пред голинията.

Втората част започна с положение за Локомотив. Пламен Крумов засече с глава, но над напречната греда. В 55-ата минута Черноморец поведе, след чудесно изпълнение на фаул от Жулиен Парушев. Влезлият като резерва Руси Грозев можеше да удвои, но Георгиев изби в корнер. В 68-ата минута гостите възстановиха равенството. След центриране отляво, Емил Димитров бе оставен непокрит и засече от непосредствена близост за 1:1. Евтим Димитров можеше да възстанови аванса на „акулите“, но пропусна сам срещу вратаря. В последните 5 минути на мача пък и двата тима останаха в намален състав. Първо Йордан Георгиев от Локомотив бе изгонен за втори жълт картон, а 180 секунди по-късно бе отстранен и Евтим Димитров.

Състав на Черноморец 1919: Г. Стоянов, Д. Тодоров, Т. Стоев, Д. Белчев, Хр. Георгиев, Сл. Костенски, С. Русев, Ил. Русев, М. Ралев, Ж. Парушев, Ас. Джамбазов

Резерви: Я. Костадинов, Ил. Иванов, П. Георгиев, Р. Стоянов, Р. Янков, Р. Грозев, Ефт. Димитров

Състав на Локомотив (Бс): К. Георгиев, П. Георгиев, Г. Евтимов, К. Инджов, Ст. Тенекеджиев, Р. Кишишев, Й. Георгиев, Я. Яръмов, М. Трендафилов, Пл. Крумов

Резерви: Цв. Манолов, М. Георгиев, Ив. Тодоров, Пл. Христов, Н. Лечев, Ем. Димитров, Д. Колев