Миньор се спаси от изпадане във волейболния елит

0
Minior Pirin 2017

Волейболистите на Миньор (Перник) победиха като гости Тетевен Волей с 3:1 (25:23, 25:23, 23:25, 25:21) в мач от предпоследния 21-и кръг на редовния сезон в Суперлигата на България

Така перничани остават твърдо на 10-о място в класиране с 6 победи, 14 загуби, 16 точки и мач по-малко. По този начин Миньор се спаси от възможността да играе плейаут за оставане в елита, като дори има теоретичен шанс да се класира за плейофите. От друга страна Тетевен продължава да е на предпоследното 11-о място с 4 победи, 17 загуби и 13 точки, като ще играе минимум плейаут за оставане, а дори е застрашен от директно изпадане.

Миньор има да изиграе отложената си среща от 19-ия кръг срещу последния в подреждането Арда (Кърджали). Този двубой е във вторник (27 февруари) от 18,00 часа в Кърджали. В последния 22-и кръг от редовния сезон перничани са домакини на Добруджа 07 (Добрич), докато Тетевен гостува на шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас). Тези срещи са в петък (2 март) от 18,30 часа.

Двата отбора стартираха равностойно в първия гейм, след което домакините от Тетевен поведоха за кратко. Перничани, обаче, ги настигнаха и обърнаха резултата, дръпвайки с няколко точки. В ключовите моменти тетевенци намалиха дистанцията, но не успяха да излязат напред и Миньор затвори с минимална преднина – 25:23. Във втората част момчетата на Петьо Драгиев направиха разлика от самото начало и я поддържаха през по-голямата част от времето. В края отново „зелените“се доближиха в резултата, като се повтори ситуацията от първия гейм – 25:23 за Миньор.

Третия гейм бе доста драматичен, като интригата бе до последния момент. Тетевенци показаха страхотна игра и в крайна сметка намалиха изоставането си на 1:2 гейма след 25:23. В четвъртата част борбата на полето бе ожесточена, играта бе точка за точка, двата тима се догонваха постоянно. Миньор обаче дръпна и спечели мача с 3:1 след 25:21.