Мапуку и Буш вкарват повече като резерви

0

При 4:0 над Дунав в Русе Жуниор Мапуку и Серджиу Буш отбелязаха съответно своите попадения №5 и №4 за Левски през сезона. Така сложиха край на головите си суши. Преди това те не бяха вкарвали от 26 август, когато се разписаха при 4:0 над Славия на „Герена“. Тази на Мапуку продължи 274 минути – 4 часа и 34 минути. Тази на Серджиу Буш бе доста по-дълга – краят й бе сложен в 753-ата минута (12 часа и 33 минути).

Срещу Дунав Мапуку отбеляза втория си гол в шампионатен мач за Левски, в който започва като титуляр. Първият бе при 4:0 над Славия. Другите три са при 3:0 над Пирин, когато той се появи на терена от резервната скамейка. Попадението в мрежата на русенци е четвъртото, което Жуниор вкарва при гостуване – има само едно на „Герена“ в Първа лига. Само един път конгоанецът е бил първи голмайстор за сините.

В Русе Серджиу Буш за първи път вкара при гостуване на Левски. Предишните му три попадения в Първа лига бяха на „Герена“ – срещу Витоша Бистрица (2:0), Дунав (2:0) и Славия (4:0). Срещу Дунав Буш реализира третото си попадение като резерва – само срещу Витоша Бистрица той се разписа, когато започна срещата като титуляр.

Серджиу Буш нито веднъж не е бил първи голмайстор за Левски.

Срещу Дунав в Русе едва за първи път през сезона Левски отбеляза повече от един гол през първата част – водеше с 2:0. Същата бе ситуацията и в домакинството на Славия, което също бе спечелено с 4:0, а две попадения паднаха през дебютните 45 минути.

Васил Панайотов стана третият футболист на Левски през сезона елита, който вкарва два гола в един мач. Първият бе Жуниор Мапуку – хеттрик срещу Пирин в Благоевград, а вторият Жорди Гомес – испанецът реализира 2 попадения срещу Славия.

Източник: „Тема спорт“

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]