Манчестър Юнайтед с историческа победа над Сити (ВИДЕО)

0
MANCHESTER, ENGLAND - APRIL 20: Marcus Rashford of Manchester United celebrates scoring their second goal during the UEFA Europa League quarter final second leg match between Manchester United and RSC Anderlecht at Old Trafford on April 20, 2017 in Manchester, United Kingdom. (Photo by John Peters/Man Utd via Getty Images)

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 градския съперник Манчестър Сити в първото в историята дерби между двата тима, което се изигра извън пределите на Англия. Двубоят беше част от предсезонното турне на двата тим в САЩ и се изигра на „NRG Стейдиъм“ в Хюстън, Тексас.

Двубоят беше равностоен само в първите тридесет минути, след което “червените дяволи” установиха контрол над събитията на терена и в рамките на две минути предрешиха изхода на срещата. Новото попълнение Ромелу Лукаку откри в 37-ата минута, който получи дълга топка пред вратата на Сити, успя да преодолее излезлия неразчетено вратар Едерсон и с левия крак прати топката в мрежата от малък ъгъл.

Вторият гол във вратата на Сити не закъсня. Само две минути по-късно името си сред голмайсторите записа и Маркъс Рашфорд след комбинация с Хенрик Мхитарян, като вина за гола отново може да бъде приписана на стража Едерсон. Седем минути след почивката Лукаку можеше да отбележи и втория си гол в мача, но ударът му разтресе гредата.