Лудогорец удари Берое и оглави еднолично Първа лига (ВИДЕО)

0

Лудогорец победи Берое в отложен мач от I кръг на Първа професионална лига. „Орлите“ се наложиха при гостуването си в Стара Загора с 2:0. По този начин шампионите еднолично оглавиха класирането на Първа професионална лига, изпреварвайки с 3 точки Левски. За заралии пък това бе първа загуба под ръководството на новия си наставник Ферарио Спасов.

Двубоят започна без сериозни опасности пред двете врати. Първата такава се откри пред Лудогорец в 9-ата минута. Марселиньо засече центриране от корнер, но не успя да открие резултата. Това обаче се случи 60 секунди по-късно. Натанаел изведе чудесно Клаудиу Кешеру, който технично чукна топката над Макенджиев за 0:1. Домакините отговориха с изстрел на Пенев, който премина над напречната греда. В 24-ата минута разградчани успяха да удвоят аванса си. Попадението бе дело на Марселиньо, който се разписа със страховит изстрел извън наказателното поле. Мапуку можеше да намали изоставането на своя отбор, но не успя да реализира, останал сам срещу Владислав Стоянов.

Вторите 45 минути бяха доста по-скучновати от първите. Головите положения пък бяха сведени до минимум. В самото начало на частта Клаудиу Кешеру вкара топката за трети път топката в мрежата на Берое. Голът обаче бе отменен заради засада. Първият точен удар във вратата на Владислав Стоянов дойде едва в 81-ата минута. Карлос Охене стреля силно, но вратарят се намеси сигурно, избивайки в корнер. В заключителните секунди Сисиньо можеше да направи победата на Лудогорец класическа, но Том с решителен шпагат предотврати попадението.

Състав на Берое: 22. Благой Макенджиев, 28. Веселин Пенев, 6. Иво Иванов, 21. Венцислав Василев, 71. Илия Миланов, 15. Георги Динков (73′ – 77. Давид Манга), 3. Карлос Охене, 33. Том, 9. Радослав Кирилов (86′ – 7. Александър Колев), 18. Атанас Зехиров – ж.к. (80′ – 13. Емин Ахмед), 30. Жуниор Мапуку

Състав на Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 6. Натанаел, 27. Козмин Моци – ж.к., 5. Луис Паломино, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 18. Светослав Дяков, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо (77′ – 8. Лукас Саша – ж.к.), 22. Джонатан Кафу – ж.к. (87′ – 93. Върджил Мисиджан), 28. Клаудиу Кешеру (82′ – 11. Кишада)