Лудогорец с подвиг в Германия, остава в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Лудогорец завърши наравно при гостуването си на Хофенхайм и продължава в следващия етап от турнира за Лига Европа. По този начин българския шампион направи подвиг, излизайки от една от най-тежките и равностойни групи в надпреварата.

Разградчани започнаха по-добре двубоя и през първите десетина минути действията на терена бяха предимно в половината на домакините. Постепенно дефанзивната тактика на Димитров принуди Лудогорец да се прибере в собствената си половина, грешките зачестиха и се стигна до 25-ата минута, в която Хофенхайм откри резултата. Хак центрира отдясно към Окс, който след шут по земя от 12-13 метра не остави шанс на Ренан – 1:0 за домакините.

В 36-ата минута Лудогорец организира първата си по-опасна атака. Горалски се включи добре по лявото крило и намери отлично с пас по земя Мисиджан. Холандецът върна от своя страна към Вандерсон, но бразилецът стреля много неточно.

На полувремето Херо извърши една смяна – на мястото на Горалски влезе Кешерю, а Марселиньо се върна на обичайната си позиция, която е зад централния нападател. Втората част обаче започна кошмарно за орлите. Още в 46-ата минута Ох бе изведен очи в очи с Ренан, но бразилският страж спаси.

Лудогорец отговори с удари на Марселиньо и Мисиджан, но първият бе блокиран, а вторият излезе в аут. Първият по-сериозен шут за орлите дойде след час игра, когато Кешерю стреля, но Кобел изби.

Така се стигна до 62-ата минута, в която Лудогорец изравни. Марселиньо изведе по великолепен Вандерсон, който се пребори с бранител на германците и след кинжален шут по земя вкара за 1:1.

В 73-ата минута българският шампион можеше да осъществи пълен обрат, когато Вандерсон и Мисиджан излязоха срещу един бранител на домакините, но бразилецът сбърка при паса към своя съотборник.В 82-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Кашеру получи червен картон.

В последните минути Лудогорец действаше организирано и успя да неутрализира германските действия. Така тимът продължава заслужено напред. Това означава престиж, но и повече приходи в бюджета на българския шампион.

ХОФЕНХАЙМ: 36. Кобел, 4. Бичакчич, 6. Нордтвейт, 8. Полански, 20. Жул (69-Бюхлер), 24. Хогма, 30. Окс (56-Скендерович), 31. Паслак, 34. Лоренц, 37. Хак (76-Ото), 42. Росипал

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 12. Анисе, 18. Дяков, 30. Моци, 32. Пластун, 44. Горалски (46′ Кешерю), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 93. Мисиджан

Снимки: twitter.com/achtzehn99

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]