Лудогорец попиля Литекс и обезсмисли реванша (СНИМКИ+ВИДЕО)

0

Лудогорец на практика си осигури класиране на финал за Купата на България. В днешния полуфинален мач, „орлите“ отнесоха като домакини Литекс с 4:0. Така те обезсмислиха срещата – реванш в Ловеч. Убедителният успех пък бе своеобразен подарък за празнуващия рожден ден собственик на разградчани Кирил Домусчиев.

Двубоят започна с гол от съблекалнята. След 61 секунди игра Лудогорец поведе. Тройна комбинация Кишада – Жоао Паоло – Мисиджан бе завършена от последния с удар под плонжа на вратаря за 1:0. В 4-ата минута Мисиджан не успя да засече на сантиметри от голлинията центриране на Саша. Литекс можеше да изравни след опасен изстрел на Методи Костов, който обаче премина до гредата. В 26-ата минута Кампаняро стреля, Петко Ганев отклони топката, която заблуди вратаря и влетя в мрежата му за 2:0. 180 секунди по-късно резултатът стана класически, след далечен удар на Александър Василев. В 34-ата минута резултатът набъбна до 4:0. Кишада стреля извън наказателното поле, намирайки долния десен ъгъл.

През втората част доминацията на домакините продължи, макар че видимо намалиха оборотите. В самото й начало феновете на Лудогорец опънаха транспарант, с който честитиха днешния рожден ден на собственика на тима Кирил Домусчиев. По същото време Лукоки бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да стреля прецизно. Мисиджан пък стреля от дъгата пред наказателното поле, но вратарят улови. В 55-ата минута Литекс бе близо до почетно попадение. Искрен Писаров изпълни хубаво фаул, но Наумов изби. В ответната атака Жоао Паоло стреля мощно до гредата. Малко по-късно страховит удар на бившето „канарче” извън наказателното поле бе изби в корнер от Вълков. Вратарят на Литекс спаси отбора си от истински погром, след като до края на мача извади невероятни положения, след изстрели на Вандерсон, Мисиджан и отново на Жоао Паоло.

Състав на Лудогорец: 29. Даниел Наумов, 19. Александър Василев, 8. Лукас Саша, 32. Игор Пластун, 5. Хосе Паломино, 10. Густаво Кампаняро, 93. Върджил Мисиджан, 92. Джоди Лукоки, 11. Жуниор Кишада, 88. Вандерсон, 37. Жоао Паоло

Резерви: 33. Ренан дос Сантос, 24. Преслав Петров, 27. Козмин Моци, 12. Абел Анисе, 22. Джонатан Кафу, 28. Клаудиу Кешеру, 45. Ивайло Климентов

Състав на Литекс: 1. Диян Вълков, 7. Александър Кирилов, 8. Константин Генков, 16. Иван Иванов, 88. Руслан Иванов, 3. Петко Ганев, 14. Искрен Писаров, 9. Методи Костов, 73. Дилян Димитров, 78. Атанас Курдов, 99. Веселин Васев

Резерви: 13. Венцислав Димитров, 5. Емил Грозев, 10. Денил Селимински, 6. Антоний Балъков, 77. Виктор Мицаков, 24. Радослав Бойчев, 21. Преслав Антонов

Снимки: Официален сайт на Лудогорец