Лудогорец поведе с 2:0, но загуби от Арсенал в края (ВИДЕО)

0
Снимка: twitter.com/Arsenal

Лудогорец загуби с 2:3 от Арсенал в мач от група „А“ на Шампионска лига. Тимът на Георги Дерменджиев започна ударно мача на националния стадион „Васил Левски“, след като между 12-ата и 15-ата минута отбеляза две попадения, за да поведе с 2:0. Още до края на полувремето, обаче Арсенал успя да възстанови равенството. През втората част „орлите“ имаха на два пъти отлични възможности да отбележат трети гол, но в крайна сметка, в 87-ата минута това сториха техните съперници.

Първата опасност в срещата бе в 5-ата минута. Гибс центрира в наказателното поле. Аарън Рамзи стреля атрактивно със задна ножица, но топката мина далеч от целта. Малко по-късно гостите организираха чудесна атака, при която Месут Йозил остана сам срещу Борян. Ударът му обаче бе слаб и вратарят на Лудогорец улови без проблеми. Само в рамките на 180 секунди Лудогорец шокира именития си противник. В 12-ата минута Внадерсон центрира от фаул, а Кафу от вратарското поле прати топката с левия крак в мрежата на Оспина за 1:0. След четвърт час игра Кафу направи за смях Гибс по десния фланг, след което намери в отлична позиция Клаудиу Кешеру. Последният засече безкомпромисно за 2:0. Арсенал обаче успя да отговори много бързо. В 20-ата минута Месут Йозил центрира от аутлинията в наказателното поле, където Гранит Джака засече в долния ляв ъгъл на Борян и намали изоставането на своя отбор. Компютърната графика показва, че при центрирането на Йозил топката е напуснала очертанията на терена, което обаче не бе забелязано от съдиите. В 41-ата минута страховит удар от воле на Йозил бе решително блокиран от Анисе. 60 секунди по-късно, обаче англичаните изравниха резултата. Рамзи центрира в наказателното поле, Жиру изпревари Борян и с глава прати топката в мрежата му.

Втората част бе доста по-скучна откъм голови положения и попадения. Първата по-сериозна опасност бе в 63-ата минута. Арсенал получи право да изпълни фаул в отлична позиция, но Санчес стреля в стената. В ответната атака Лудогорец пропусна златен шанс да поведе. Марселиньо изведе Вандерсон сам срещу вратаря, но Оспина улови диагоналния удар. 120 секунди по-късно имаше точно копие на ситуацията, но отново вратарят на Арсенал отчая Вандерсон. Влезлият като резерва Чембърлейн засече опасно центриране на Йозил, но топката излезе в аут. В 87-ата минута Месут Йозил излезе сам срещу Борян и технично го прехвърли. След това с няколко движения натръшка на земята прибралите се централни защитници Паломино и Моци, за да може на празна врата да донесе победата на Арсенал с 3:2.

Лудогорец: 1.Милан Борян, 25.Йордан Минев – ж.к., 27.Козмин Моци, 5.Хосе Паломино, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков (к), 12.Абел Анисе, 88.Вандерсон, 84.Марселиньо, 22.Джонатан Кафу, 28.Клаудиу Кешеру (80′ – Върджил Мисиджан)

Резерви: 21.Владислав Стоянов, 4.Сисиньо, 32.Игор Пластун, 8.Лукас Саша, 92.Джоди Лукоки, 11.Жуниор Кишада, 93.Върджил Мисиджан

Арсенал: 13.Давид Оспина, 3.Киърън Гибс, 20.Шкодран Мустафи, 6.Лоран Косчелни (к), 25.Карл Дженкинсън – ж.к., 34.Франсис Коклен – ж.к., 29.Гранит Джака – ж.к. (87′ – Мохамед Елнени), 8.Аарън Рамзи (75′ – Алекс Окслейд-Чембърлейн), 11.Месут Йозил, 7.Алексис Санчес (90′ – Алекс Айоби), 12.Оливие Жиру

Резерви: 33.Петър Чех, 5.Габриел, 15.Алекс Окслейд-Чембърлейн, 17.Алекс Айоби, 16.Роб Холдинг, 35.Мохамед Елнени, 55.Айнслей Майтланд-Нилс