Лудогорец очаквано отнесе Монтана (ВИДЕО)

0

Лудогорец победи Монтана в отложен мач от XVII кръг на Първа професионална лига. „Орлите“ се наложиха

[sociallocker id=5830]

безпроблемно с 4:0 като символичен гост на националния стадион „Васил Левски“. Срещата се изигра пред не повече от 200 зрители.

Първата сериозна опасност дойде след четвърт час игра. Кафу влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката профуча до гредата. Секунди по-късно отново той можеше да се разпише, но този път Счекич отрази удара му. Символичните домакини отговориха с опасен изстрел от въздуха на Сергей Георгиев, който обаче премина над вратата. С това се изчерпаха всички опасности до последната минута на първото полувреме. Тогава Йордан Минев центрира отляво, Марселиньо овладя на ъгъла на вратарското поле и с удар по диагонала откри резултата.

Втората част започна с нов пропуск на Кафу. Монтана пък можеше да изравни след разбъркване от корнер, но вкрайна сметка топката бе изчистена в нов ъглов удар. Така се стигна до 62-ата минута, когато Марселиньо отбеляза своя втори гол в мача, удвоявайки аванса на шампионите. Родният национал се възползва от хуба пас на Вандерсон и прати топката в мрежата за 0:2. Това попадение тотално пречупи тима на Монтана, който до края на мача инкасира нови две попадения. В 79-ата минута Вандерсон нямаше как да сбърка на празна врата и оформи класиката в резултата. 180 секунди по-късно авторът на третото попадение асистира на Джонатан Кафу, който оформи крайното 4:0 за Лудогорец.

Състав на Монтана: 33. Неманя Счекич, 2. Марко Яколич – ж.к., 3. Иван Михов, 29. Бамба, 17. Блажо Игуменович, 21. Даниел Гаджев – ж.к., 16. Стивън Петков (76′- 77. Небойша Иванчевич), 7. Даниел Генов – ж.к., 22. Сергей Георгиев (57′- 10. Петър Атанасов), 11. Андреас Васев (63′- 4. Антони Иванов), 9. Атанас Илиев

Състав на Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 25. Йордан Минев (83′ – 8. Лукас Саша), 27. Козмин Моци, 5. Хосе Паломино, 4. Сисиньо, 18. Светослав Дяков, 12. Анисе (81′ – 10. Густаво Кампаняро), 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 92. Джоди Лукоки, 22. Джонатан Кафу