Лудогорец загуби от Копенхаген (ВИДЕО)

0

Лудогорец Копенхаген в първи мач от 1/16-финалите за Лига Европа. „Орлите“ се наложиха/отстъпиха с пред около 15-ина хиляди зрители на националния стадион „Васил Левски“. Реваншът е след седмица в Дания.

Двубоя започна кошмарно за Лудогорец. След по-малко от 90 секунди игра, гостите успяха да поведат в резултата.  След центриране от корнер, Матиас Йоргенсен отклони топката с глава, а Абел Анисе също с глава засече в собствената си мрежа за 0:1. В следващите минути „орлите“ осъществиха натиск, опитвайки бързо за върнат попадението. Те обаче така и не успяваха да създадат опасност пред Олсен. В20-ата минута удар на Корнелиус бе избит от самата голлиния от Натанаел. Дори обаче да се бе стигнало до гол, то той нямаше да бъде признат заради нарушение на датски футболист срещу Владо Стоянов. Първото по-сериозно положение за родния шампион дойде чак в 38-ата минута. Възрдил Мисиджан стреля от дъгата на наказателното поле, но Олсен изби отиващата в долния му ляв ъгъл топка в корнер. Малко по-късно Марселиньо пробва удар от далечно разстояние, който обаче премина встрани от вратата.

Не бяха изминали и 30 секунди от втората част, когато Копенхаген можеше да удвои аванса си. Мощният изстрел на Туту обаче срещна дясната греда на Владо Стоянов. В 53-ата минута обаче нямаше кой да спре Туту. Той получи топката около точката за изпълнение на дузпа и с прецизен удар в долния десен ъгъл покачи на 2:0 за гостите. В следващите минути Лудогорец така и не намери верния тон. В 61-ата минута Клаудиу Кешеру смени Мисиджан. В 66-ата минута се чуха скандирания в подкрепа на гостите. Те идваха от агитка с атрибутите на ЦСКА. Колебливата игра на Лудогорец продължи. В 74-ата минута имаше игра с ръка в наказателното поле на датчаните, но съдията не отсъди дузпа. Седем минути по-късно домакините стигнаха до гол. Натаниел центрира, Марселиньо тресна гредата, а в крайна сметка резервата Кешеру добута топката в мрежата. Междувременно Жоао Пауло влезе на мястото на Вандерсон. Домакините опитаха да стигнат до изравнителен гол, но това не се случи. В третата минута на продължението Владо Стоянов отби една много опасна топка насочена от Корнелиус. И това беше всичко.

Състав на Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 25. Йордан Минев, 27. Козмин Моци, 5. Хосе Паломино, 6. Натанаел, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу

Състав на Копенхаген: 31. Робин Олсен, 3. Лудвиг Аугустинсон, 5. Ерик Йохансон, 6. Вилиам Квист, 11. Андреас Корнелиус, 19. Федерико Сантандер, 22. Петер Анкерсен, 24. Юсеф Туту – ж.к., 25. Матиас Йоргенсен, 33. Расмус Фалк, 88. Урош Матич

Снимка: uefa.com