Лудогорец докосна титлата след обрат над Левски (ВИДЕО)

0

Лудогорец победи Левски в дербито на XVI кръг на Първа професионална лига. Шампионите се наложиха като домакини с 2:1, след като на полувремето имаха гол пасив. Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа, в която загинаха футболисти на бразилския Шапекоензе. Първото полувреме премина при равностойна игра. Левски поведе още в самото му начало, а ново попадение за „сините“ бе отменено заради засада. През втората част, обаче „орлите“ буквално прегазиха своя съперник и съвсем заслужено стигнаха до успеха. Той пък от своя страна им позволи да дръпнат с 9 точки във временното класиране на днешния си съперник и почти да предрешат борбата за титлата.

Срещата започна ударно за Левски. Още в 6-ата минута „сините“ футболисти ликуваха. Веселин Минев подаде към Бабатунде Адениджи. Нападателят се възползва от грешка на Козмин Моци, овладя топката и я прати в близкия ъгъл за 0:1. Домакините отговориха с удар на Вандерсон, който обаче по никакъв начин не успя да затрудни Йоргачевич. В ответната атака столичани имаха претенции за дузпа, за игра с ръка. Главният арбитър, обаче не посочи бялата точка. В 23-ата минута Левски стигна до второ попадение, което бе отменено заради засада. Адениджи намери чудесно Нар, който не успя да нанесе хубав удар. Топката обаче попадна у Аниете, който я прати в мрежата на Стоянов. Испанецът, обаче се намираше в положение на засада. Опасен изстрел на Прохазка пък премина до гредата. Мисиджан засече хубаво центриране, но над напречната греда. Сисиньо отправи опасен изстрел, но вратарят на Левски плонжира и улови.

Втората част започна с отлична контра на Левски. Франсис Нар обаче се засуети и в крайна сметка се стигна само до корнер. В 52-ата минута Лудогорец като по чудо не изравни на два пъти. След центриране от корнер, Кафу бе оставен непокрит на задна греда. Изстрелът му с глава, обаче разтресе напречната греда, след което се стигна до нов ъглов удар. След неговото изпълнение Светослав Дяков засече с глава, но Йоргачевич с фантастичен рефлекс изби отиващата под гредата му топка. Сантиметри пък разделиха капитана на домакините да засече от границата на вратарското поле центриране отдясно. Центриране на Мисиджан пък за малко да влети под гредата на Йоргачевич, но стражът със сетни сили изби. В тези минути надмощието на Лудогорец бе смазващо. Изстрел на Анисе премина над вратата. Логичното се случи в 70-ата минута. След центриране отляво на Натанаел в наказателното поле, Вандерсон надскочи Веселин Минев, пращайки с глава топката в мрежата на Боян Йоргачевич. В 81-ата минута пълният обрат стана факт. Вандерсон центрира от фаул и Марселиньо с галва засече за 2:1. Левски можеше да стигне до равенството в 87-ата минута. Мощен изстрел на Адениджи отиваше към дясната сглобка, но Владислав Стоянов показа уникален рефлекс и изби в корнер.

Състав на Лудогорец: Владислав Стоянов, Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Паломино, Натанаел Пимиента, Светослав Дяков, Абел Анисе, Джонатан Кафу – ж.к., Вандерсон (90′ – Густаво Кампаняро), Вирджил Мисиджан (63′ – Марселиньо), Клаудиу Кешеру (86′ – Жуниор Кишада)

Състав на Левски: Боян Йоргачевич, Сашо Александров – ж.к., Александър Александров, Димитър Пиргов – ж.к., Веселин Минев, Джереми де Ноойер – ж.к., Мехди Бурабия, Франсис Нар (71′ – Галин Иванов – ж.к.), Роман Прохазка, Антонио Аниете – ж.к. (78′ – Божидар Краев), Бабатунде Адениджи