Локо (Пд) би Монтана в снега на Лаута (ВИДЕО)

0

Локомотив (Пловдив) победи Монтана в мач от XVI кръг на Първа професионална лига. „Железничарите“ се наложиха като домакини с 2:0. Двубоят се игра при силен и непрестанен снеговалеж, направил терена почти изцяло бял. Срещата дори бе прекъсната веднъж, за да може да се изчистят очертанията на игрището.

Не бяха изминали и 60 секунди от началния съдийски сигнал, когато Локомотив можеше да поведе. Пламен Крумов центрира в наказателното поле към Ияд Хамуд, който обаче от непосредствена близост с глава прати топката над напречната греда. В 22-ата минута гостите направиха заучено изпълнение на фаул, но Стивън Петков стреля много неточно. В 26-ата минута срещата бе прекъсната, за може очертанията на игрището да се почистят от падналия дъжд. 120 секунди по-късно Локомотив успя да поведе. След центриране от корнер на Дани Кики, Веселин Марчев засече с глава за 1:0. Гостите отговориха с изстрел от дистанция на Георги Коруджиев, който обаче попадна право в ръцете на Ел Харуби. Слаб удар на Андреас Васев също не успя да затрудни стража на „железничарите“. Мартин Камбуров пък стреля от фаул, но Христо Иванов улови сигурно. В последната минута на редовното време голмайсторът направи фрапантен пропуск. Той остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Иванов успя да докосне докосне топката след удара на Камбуров, успявайки да я отклони в корнер.

В началото на втората част влезлият като резерва Мартин Райнов отправи далечен удар, попаднал в ръцете на Христо Иванов. След час игра Димитър Велковски нахлу в наказателното поле и падна след леко съприкосновение с Бамба, искайки дузпа. Вместо това, обаче футболистът на Локомотив получи жълт картон за симулация. В ответната атака Шоко центрира, топката рикошира и за малко да излъже Ел Харуби, който обаче изби с акробатичен плонж. В 65-ата минута Монтана като по чудо не изравни. Сергей Георгиев влезе отдясно в наказателното поле, но вместо да завърши сам, подаде към Атанас Илиев. Ударът на последния бе блокиран, а след кратко разбъркване топката бе изчистена. Сергей Георгиев пък засече с глава центриране на Шоко. Ел Харуби обаче улови отиващата под гредата му топка. В 75-ата минута „смърфовете“ можеха да решат всичко в срещата. Мартин Камбуров остана сам срещу Христо Иванов, преодоля вратаря, но ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата. В 83-ата минута обаче, при третия си опит сам срещу вратаря, капитанът на Локо удвои аванса на домакините – 2:0. В заключителните секунди гостите можеха да стигнат до почетно попадение, но удар с глава на Стивън Петков премина до дясната греда.

Състав на Локомотив (Пд): 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Кирил Котев, 5. Павел Виданов, 14. Иван Горанов, 23. Мигел Луке (69′ – 27. Димо Бакалов), 10. Веселин Марчев, 37. Ияд Хамуд (46′ – 18. Мартин Райнов – ж.к.), 19. Димитър Велковски – ж.к., 9. Дани Кики (81′ – 4. Стефан Йевтоски), 11. Мартин Камбуров

Състав на Монтана: 1. Христо Иванов, 23. Шоко, 3. Иван Михов, 29. Бамба, 14. Христо Контохристос, 6. Тихомир Трифонов (70′ – 10. Петър Атанасов), 25. Костадин Дяков, 8. Георги Коруджиев (58′ – 9. Атанас Илиев), 22. Сергей Георгиев, 11. Андреас Васев (81′ – 7. Даниел Генов), 16. Стивън Петков