-
-

Кризата в Левски придоби нови, още по-сериозни измерения. След изключително тежката седмица, през

[sociallocker id=5830]

която преминаха, столичани не успяха да победят Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 21 кръг на Първа лига. В своя дом „Георги Аспарухов“ „сините“ завършиха 1:1. Поне призивите за по-солидна подкрепа към отбора дадоха известен резултат. Въпреки мразовития ден, дъжда и наглед непретенциозния съперник, по трибуните имаше около 4 хиляди зрители. Те от своя страна не спряха да пеят през всичките 90 минути. Пред тях пък бе опънат транспарант, на който пишеше „Стадион Георги Аспарухов“, който показваше несъгласието им с промяната на името на „Vivacom Арена Георги Аспарухов“.

Левски започна мача много нахъсано и притисна съперника си още с началния съдийски сигнал. Във 2-ата минута „сините“ можеха да поведат. Аниете стреля, топката рикошира в крак на защитник на гостите и премина до гредата, излизайки в ъглов. Удар на Сукуна също премина до гредата. В 16-ата минута Франсис Нар овладя в наказателното поле и върна към Амаду Сукуна. Ударът на последния обаче бе слаб и Банов улови без проблеми. Чудесна скоростна атака на домакините пък завърши с неточен пас на Аниете. Локомотив отговори с опасен удар на Узунов, спасен от Йоргачевич. Постепенно натискът на Левски отслабна, а играта се поизравни. Интересни ситуации пък нямаше чак до 43-ата минута. Тогава Левски получи право да изпълни фаул, но директният обстрел от страна на Антон Огнянов бе неточен. Даденото 1-минутно продължение Узунов стреля от далечно разстояние в аут.

Втората част започна вихрено за Левски. Не бяха изминали и 120 секунди игра, когато възпитаниците на Елин Топузаков поведоха. Антонио Аниете центрира от фаул и от непосредствена близост влезлият на почивката Бабатунде Адениджи с гърди насочи топката в мрежата за 1:0. Аниете отправи изненадващ далечен удар, но покрай вратата. Малко по-късно отново испанецът можеше да удвои, но този път изстрелът му бе избит в корнер от Банков. В 58-ата минута Локомотив шокира своя домакин. При първата си смислена атака в мача гостите успяха да изравнят, след като Кифует засече с глава центриране отдясно на Любомир Генчев. Секунди по-рано пък Яблонски изби пред голлинията удар на Амброуз. Аниете можеше да даде отново аванс на Левски, но стреля в аут. В следващата атака домакините имаха претенции за дузпа, за игра с ръка в наказателното поле Милен Желев. Главният арбитър обаче прецени, че такава няма. Левскарите имаха още една претенция за дузпа, за нарушение срещу Краев. Младият футболист в ситуацията получи контузия и по-късно бе принудително заменен. 11-метров наказателен удар обаче не бе отсъден. В 81-ата минута Муса остана сам срещу вратаря, но Йоргачевич изби топката от краката му. Кълбото пак попадна у Муса, който намери около дузпата Джоман. Той стреля почти на празна врата, но Йоргачевич се хвърли и изби в корнер. Далечен изстрел на прохазка пък бе отразен от Банков. Той се намеси решително и след удар на Огнянов.

Състав на Левски: 29. Боян Йоргачевич, 5. Александър Др. Александров, 7. Франсис Нар (46′ – 12. Божидар Краев (83′ – 99. Станислав Иванов)), 8. Джереми де Нойер, 14. Веселин Минев – ж.к., 15. Роман Прохазка, 18. Антон Огнянов – ж.к., 20. Антонио Аниете, 25. Александър Ем. Александров – ж.к., 26. Амаду Сукуна (46′ – 17. Бабатунде Адениджи), 28. Давид Яблонски – ж.к.

Резерви: 89. Николай Кръстев, 2. Сърджан Лукин, 6. Ивайло Найденов, 12. Божидар Краев, 17. Бабатунде Адениджи, 23. Симон Сандберг, 99. Станислав Иванов

Състав на Локомотив (ГО): 91. Николай Банков, 8. Милен Желев – ж.к., 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброуз, 6. Атанас Фиданин, 24. Юлис Ндонг, 4. Николай Христов, 27. Игор Джоман, 14. Манимбу Кифует (90′ – 38. Аристоте Фунду), 77. Любомир Генчев (69′ – 75. Меди Фенуш), 23. Владислав Узунов – ж.к. (75′ – 9. Софиан Муса)

Резерви: 1. Стефано Кунчев, 33. Стефан Цонков, 37. Венцислав Керчев, 38. Аристоте Фунду, 75. Меди Фенуш, 28. Мохамед Бен Отман, 9. Софиан Муса